Ram’dan Engelli Derneklerine ziyaret

Ram’dan Engelli Derneklerine ziyaret 

Esenler Rehberlik ve Araştırma Merkezi (RAM) engelli vatandaşlara ve yakınlarına daha kapsamlı hizmet verebilmek ve bu alandaki sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliğini geliştirmek amacıyla planladığı “Engelli Dernekleri Ziyareti” faaliyetiyle ilçede bulunan engelli derneklerini ziyaret etti.

Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu’nun girişimleri ve çabalarıyla kurulan engelli derneklerine 9-20 Kasım tarihleri arasında yapılan ziyaretlerde; İşitme Engelliler, Ortopedik Engelliler, Otistik Çocukları Eğitim, Zihinsel Engelliler ve Görme Engelliler derneklerinin yöneticileri ve hazır bulunan üyeleriyle bir araya gelindi.

Esenler RAM Müdürlüğünce görevlendirilen öğretmenler, toplumun engellilere karşı duyarsız olduğundan ve engelli yakınlarının hor görüldüğünden yakınan dernek temsilcileriyle birlikte, engelliler için daha fazla ne yapılabilir konusunda görüş alış verişinde bulundular.

Ziyaretlerden çok memnun kaldıklarını söyleyen engelli dernekleri, Esenler RAM’ın kendilerine rehberlik yapmasını istediklerini, Merkez’in yardımıyla daha da ilerleyeceklerine inandıklarını ifade ettiler.

Haber Editörü

07.03.1965 yılında Samsun'da dünyaya geldi.İlk orta tahsilini Samsun'da Liseyi İstanbulda tamamladı. Yerel yönetimleri bitirdi. Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Porgram yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Ö.Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babası Bizimle İletişime Geçmek için lütfen bizi arayın: Tel.0212 610 47 66

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir