Esenler Samsunlular alana sığmadı

Yirmi beş bin Samsunlunun yaşadığı Esenler’de  Samsunlular Derneği tarafından düzenlenen  iftar programına  eski Gençlik ve Spor Bakanı İstanbul 3 Bölge milletvekili  Akif Çağatay Kılıç,Esenler Belediye Başkanı M.Tevfik Göksu, Samsun Dernekler  Konfederasyonu (SAMKON)  Onursal başkanı  H. Kaya Aşçı,Alaçamlılar Derneği Başkanı Mustafa Elibol, Bafra Dernekler Federasyonu  Başkanı Mustafa Hacı oğlu ve Samsunlular  katıldı.

Kurulalı altı ay olmasına rağmen ilk iftar programına yaklaşık iki bin kişi katıldı.Programın açış konuşmasını Esenler Samsunlular Derneği  Başkanı Şükrü ŞAHİN  yaptı. Şahin konuşmasında Evet sevgili hemşehrilerim bu gün binlerce Samsunlunun  bir araya gelmesi ile aynı sofrada buluşuyoruz.Bu gün Samsunun  on yedi ilçesinden hemşehrilerimizle birlikteyiz.”dedi.Esenler Samsunlular Derneği Başkanı Şükrü ŞAHİN konuşmasında şöyle ifade etti.Beş yüz bin nüfusu içerisinde barındıran Esenler ilçemizde tam yirmi beş bin Samsunlu yaşamaktadır”diyen ŞAHİN Samsun ve Samsun milleti bu zamana kadar  Esenler’de dernekçilik bazında resmi bir noktada temsil edilmemişti.

Bu akşam’dan sonra  inşallah siz hemşehrilerimizin vereceği güç ve destek ile her yerde olacağız “dedi.Şahin konuşmasının sonunda  iftara katılan hemşehrilerime tekrar afiyet olsun yine aynı zamanda kadir gecenizi ve ramazan bayramınızı en kalbi duygularımla tebrik ediyorum”dedi.

Daha sonra mikrofona gelen Esenler belediye başkanı M.Tevfik Göksu konuşmasında “Evet bu gün Samsunlular la aynı sofrada iftar etme fırsatı veren rabbime şükürler olsun bu noktarada bizde yeni kurulan Esenler Samsunlular Derneğinin hayırlara vesile olmasını diliyorum”dedi.

Esenler Belediye  Başkanı M.Tevfik Göksun’un konuşmasının ardından mikrofona gelen Akif Çağatay Kılıç ise yaptığı konuşmada  “Evet bu gün burada  Samsunlu hemşehrilerimizle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyorum.

Bu gün burada binlerce Samsunlu hemşehrilerimiz ile birlikte olmak aynı sofrada iftar açmak beni oldukça  memnun etti.Bu noktada buna vesile olan Esenler Belediye Başkanımız M.Tevfik Göksu ‘ya ve Dernek Başkanımız Şükrü ŞAHİN’ e teşekkür ediyor.Hepinize afiyet olsun diyorum”dedi.Günün anısına programın sonunda Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksuy’a  Esenler Samsunlular Derneği Başkanı Şükrü ŞAHİN tarafında hediye taktim edildi.

 

Haber Editörü

07.03.1965 yılında Samsun'da dünyaya geldi.İlk orta tahsilini Samsun'da Liseyi İstanbulda tamamladı. Yerel yönetimleri bitirdi. Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Porgram yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Ö.Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babası Bizimle İletişime Geçmek için lütfen bizi arayın: Tel.0212 610 47 66