24 Eylül 2021 , Cuma
Anasayfa / Esenler Haberleri / Okullara haşere savaşı

Okullara haşere savaşı

Esenler’de sivrisinek, kene, fare ve her türlü haşerenin yuvalanabileceği yerleri önceden tesbit ederek ilaçlayan ve planlı bir şekilde mücadeleye devam eden Esenler Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, şimdi de yeni dönem öncesi Esenler’deki tüm okullarda ilaçlama ve dezenfeksiyon çalışması başlattı.

İnsan sağlığına zarar verebilecek haşerelerin yuvalarını, uzman ekipleri vasıtası ile titiz bir çalışmayla belirleyerek imha eden Esenler Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, Esenler’de bulunan tüm okullarda, çocukların salgın hastalıklara karşı korunması amacıyla dezenfeksiyon ve ilaçlama faaliyetinin startını verdi. Halk sağlığı ilaçları kullanılarak modern yöntemlerle yapılan ilaçlamalar ile Esenler’deki çocukların yeni eğitim döneminde hastalıklardan korunması amaçlanıyor. Çalışmalar ile ilgili bilgi veren Esenler Belediye Başkanı M.Tevfik Göksu; “Ekiplerimiz gece-gündüz haşereyle mücadelelerine aralıksız olarak devam ediyorlar. Çok şükür bu faaliyetler neticesinde Esenler bu yıl da herhangi bir sıkıntı yaşamamıştır. Şimdi de ilaçlama faaliyetlerini okullarımızda başlattık. Velilerimizin içleri rahat olsun. Okullarımızı eğitim dönemi öncesi en iyi şekilde dezenfekte ederek, çocuklarımızın tertemiz eğitim yuvalarını hazırlıyoruz.” diye konuştu.

Hakkında Site Yöneticisi

Kusursuzweb Hosting Hizmetleri 0212 699 17 07 - 0530 544 23 37

Göz Atın

Çatalca: emniyet müdürü Murat Uzun Esenlere atandı.

Çatalca: emniyet müdürü Murat Uzun Esenlere atandı. İstanbul Valiliği, İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü’ndeki görev değişimlerini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir