24 Temmuz 2021 , Cumartesi
Anasayfa / Esenler Haberleri / YSK. Aksal ÖRÜKLÜ’dedi.

YSK. Aksal ÖRÜKLÜ’dedi.

CHP Esenler Belediye Başkan Adayı Örüklü

CHP Esenler Belediye Başkanı Adayı Aksal Örüklü ile İlçe Yönetimi ve İlçe Başkanı arasında yaşanan liste kargaşası sonunda İl Seçim Kurulu’nun verdiği kararla çözüme kavuştu.

18 Şubat 2014 salı günü mesai bitiminde son bulan aday listelerinin YSK verilmesinden sonra yaşanan kaos ‘ yine YSK son noktayı koyarak Aksal Örüklünün adaylığını ve onun listesini geçerli kıldı.CHP Esenler Belediye Başkan Adayı Örüklü CHP Esenler Belediye Başkanı Adayı Aksal Örüklü ile İlçe Yönetimi ve İlçe Başkanı arasında liste kargaşası yaşanmıştı. Esenler İlçe Seçim Kurulu’na iki ayrı yetki belgesiyle iki başkan adayı ve iki belediye meclis aday listesi teslimi yapılmıştı. Aday ve listelere ilişkin yapılan itiraz sonucunda  ‘İl Seçim Kurulu’ kararını verdi.
Esenler’de yerel seçimlerde CHP Belediye Başkanı Adayı’nın kim olacağı ve hangi Belediye Meclisi Aday Listesi’nin geçerli olacağına ilişkin kararı’İl Seçim Kurulu verdi ve Belediye Başkan Adayı M.Aksal Örüklü’nün listesi olduğuna kesin karar verdi.

Hakkında Şükrü Şahin

Avatar
Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Porgram yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Ö.Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

DANA BURNU YOLDA

KARABULUT’UN KİTABI  “DANABURNU’ YOLDA Gazeteci-televizyoncu İbrahim Erdem Karabulut’un “Politikada Yalanlar ve Yılanlar- Danaburnu” adındaki kitabı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir