7 Aralık 2023 , Perşembe
Anasayfa / Esenler Haberleri / Bakanı Kılıç Esenlerde gençlik merkezi açtı

Bakanı Kılıç Esenlerde gençlik merkezi açtı

 
Bakanı KILIÇ, ESENLER’DE GENÇLİKMERKEZİ AÇTIAÇILIŞIN ARDINDAN 2. MÜCADELE SPORLARI FESTİVALİ VE CUMHURİYET KUPASI’NIN STARTI DA VERİLDİ

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Esenler’de gençlik merkezi açılışı yaptı.

Esenler Belediyesi tarafından hayata geçirilen Esenler Gençlik Merkezi ve Bilgi Evleri’nin (ESGEV) Oruç Reis Mahallesi’ndeki binasının açılışına Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, AK Parti Milletvekilleri Hüseyin Bürge, İsmail Safi ve Osman Aşkın Bak, Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti İlçe Başkanı Umut Özkan, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Rumeysa Semiz, Belediye Başkan Yardımcıları ve davetliler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan törende ilk konuşmayı yapan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler’de yaklaşık 2 yıldır çalışmaları başlatılan ve öğrencilerin hem zihinsel, hem de bedensel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla açılan 10 ESGEV’i açılışını yapacaklarını söyledi.

Esenler’in, İstanbul’un tam ortasında yer alan, metrekareye en fazla insanın düştüğü ilçe olduğunu söyleyen Göksu, genç nüfus yoğunluğunun da çok fazla olduğu Esenler’de bir şehrin yaşayan yüzünün çok net görüldüğünü söyledi. 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde Esenler halkına vermiş olduğu her mahallede gençlik merkezi olacağı sözünü 16 mahallesi olan Esenler’de yerine getirdiklerini vurgulayan Göksu, geçen sene ESGEV’lerde 25 bin 400 çocuğun istifade ettiğini ve bu sene bu rakamın daha da artacağını ifade etti. ESGEV’de binlerce öğrencinin, okulda gördükleri derslerine takviye dersler aldıklarını ve çeşitli sosyal – kültürel etkinliklere katıldıklarını vurgulayan Göksu, “Arzu ediyoruz ki, Esenler’de bizim hizmetlerimizden istifade etmemiş bir tek çocuğumuz kalmasın. Bunun için bir taraftan gençlik merkezlerini, bir taraftan spor komplekslerini açarken, diğer taraftan etüt salonlarıyla beraber hem okuyan çocuğumuza hem çalışan çocuğumuza, hem de aile muhabbetini de inşa edeceğimiz aile merkezleriyle beraber toplumun sosyal dokusunun birbirleriyle kaynaşması, pekişmesi ve gerçekten Esenler’de tebessüm eden insanların olduğu şehri birlikte inşa etmek adına bugün bu tesisi açmış olacağız” dedi.

ESGEV’de spordan bilime, eğlenceden hayata dair her şeyin olduğunu hatırlatan Göksu, bu merkezlerden istifade eden herkese başarılar diledi. Göksu konuşmasını, açılışa katılan Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederek tamamladı.

Göksu’nun ardından konuşan Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu da heyecan ve mutluluk verici bir güne daha tanıklık ettiğini söyledi. ESGEV ve benzeri hizmetlerin Esenler’de bir çığ gibi büyüdüğünü ve büyümeye devam edeceğini belirten Madenoğlu, ESGEV’lerde gelecek nesillerin yetişeceğini dile getirdi. AK Parti Milletvekili İsmail Safi ise konuşmasında Esenler’in ismine yaraşır şekilde güzel eserler yaptığını söyledi.

KILIÇ: “ESENLER’DE ÇALIŞAN VE ÜRETEN BİR ANLAYIŞ VAR”

Törende son konuşmayı ise Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç yaptı. Konuşmasına Esenler halkını sevgiyle selamlayarak başlayan Bakan Kılıç, “İstanbul’da bu tür açılış programlarına ilginin az olduğu söylenir. Belediye Başkanımız Sayın Göksu kardeşimizi kutluyorum, tebrik ediyorum. Demek ki AK Parti hükümetinin belediyecilik anlayışının gereklerini Esenler’e çok iyi taşımışız. Et ve tırnak gibi çok iyi kaynaşmış olmalı ki sizler bugün bu açılış merasiminde onu ve onun davetlisi olan bizleri yalnız bırakmadınız. Belediye başkanımız ve sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

“Sizler bugün marifete iltifat etmek üzere buradasınız” diyen Kılıç, Esenler’de çalışan, üreten hizmet eden, halkın hizmetinde olan bir belediyecilik anlayışının olduğunu söyledi.

Konuşmasına AK Parti hükümetinin hayata geçirdiği çalışmaları anlatarak devam eden Kılıç, Türkiye genelinde 68 tane gençlik merkezinin temelini attıklarını belirterek konuşmasını şöyle tamamladı:

“Gayemiz; bu merkezlerden Necip Fazıl’ın bahsettiği türden gençlerimizin yetişmesidir. Hani diyor ya; gecenin alaca karanlığında ak sütün içindeki ak kılı seceçek kadar gözü keskin ve o nispette bir strateji ve taktik sahibi bir gençlik okuyan, düşünen, tartışan ve geleceğe güvenle bakan, güvenle yürüyen ecdadın beklentilerine cevap veren ve inşa eden bir gençliğin hayaliyle bu eserin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Yapılan konuşmaları ardından Bakan Kılıç, Başkan Göksu ve beraberindeki protokol birlikte ESGEV’İn açılış kurdelesini kestikten sonra ESGEV sınıflarını gezerek öğrencilerle sohbet edip, eğitim ve faaliyetleri hakkında bilgi aldılar.

2. MÜCADELE SPORLARI FESTİVALİ DE BAŞLADI

ESGEV’in açılışının ardından ikinci bir tören ise Kemer Mahallesi’ndeki Esenler Belediyesi Spor Kompleksi’nde gerçekleşti. Ülkemizde ilk kez 6 mücadele sporundan Judo, Budokai, Kick Boks, Taekwondo, My Thai ve Wushu’nun bir arada olduğu müsabakaların başladığı 2. Mücadele Sporları Festivali ve Cumhuriyet Kupası’nın startını veren Bakan Kılıç ve Başkan Göksu, tüm sporculara başarılar diledi.

Programda konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, bu yıl ikincisi yapılan Mücadele Sporları Festivali’nde toplam 60 kulübe mensup 600 sporcunun yarışacağını belirtti. Esenler’deki her bir gencin sporla tanışmasını istediklerini söyleyen Göksu, sporun insanın hayatını disipline eden ve insanı başarıya götüren en önemli becerilerden olduğunu ifade etti. Festivalin bu toplumun kendi değerleriyle buluşması anlamında da önemli olduğunu kaydeden Göksu, tüm sporculara centilmence Cumhuriyet Kupası almak için mücadele etmelerini ve bu kupayı erdemle taşımaları gerektiğini vurguladıktan sonra konuşmasını tamamladı.

Programda konuşan AK Parti Milletvekili Osman Aşkın Bak da festivalde emeği geçenlere teşekkür ettikten sonra, “Bu gençler arasından ülkemizi gelecek olimpiyatlarda dünya ve Avrupa Şampiyonalarında temsil edecek şampiyonlar çıkacak” dedi.

Milletvekili Bak’ın ardından kürsüye gelen Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ise, “Bugün Esenler’de birbirinden özel iki açılış gerçekleştiriyoruz. Esenler, İstanbul’un yaşanmaya değer en güzel yerlerinden biri haline geliyor. Bugün mücadele sporlarıyla ilgili bu açılışı gördüğüm zaman çok mutlu oldum. İnşallah gelecekte buradan birçok başarılı spor insanı yetişecek. Buradaki genç kardeşlerim gelecekte nice başarılara imza atacak. Geleceğin şampiyonları buradan yetişecek. Şuna inanıyoruz; spor yapan, dinamik yaşayan, donanımını spor salonlarında yansıtan gençlerimiz üzerine geleceğimizi inşa edeceğiz” diye konuştu.

Gençlerin spor yapmasını, sağlam olmasını ve dinamik bir hayat sürmesinin çok önemsediklerini belirten Kılıç, “Bu salonda bulunan anne ve babaları kutluyorum. Sizler bu yavrularımızı teşvik etmeseydiniz onlar muhtemelen bu spor organizasyonlarına dahil olmayacaklardı. Spor yapmayan, sağlıklı yaşamayan bir gencin çok ders çalışması, başarılı olması mümkün değildir. Esenler’in gençliğe ve spora önem veren, destek sağlayan dinamik Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu kardeşimi de kutluyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Bakan Kılıç, milletvekilleri, Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Esenler Belediye Başkanı Göksu ve diğer protokol üyeleri hep birlikte gonga vurarak 2. Mücadele Sporları Festivali ve Cumhuriyet Kupası’nın startını verdiler. Ardından Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Bakan Suat Kılıç’a günün anısına üzerinde ismi yazan bir forma ile yine üzerinde ismi yazan boks eldiveni hediye etti.

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimler’ de Esenler ‘de siyasi partilere belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği için aday,adaylık müracaatları devam ediyor.

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimleri için Esenlerde siyasi partilere belediye başkanlığı ve belediye meclis …

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir