6 Aralık 2023 , Çarşamba
Anasayfa / Esenler Haberleri / Türk Televizyonculuk hayatında TV 2000 bir ilki gerçekleştirdi.

Türk Televizyonculuk hayatında TV 2000 bir ilki gerçekleştirdi.

 Türk Televizyonculuk hayatında TV 2000 bir ilki gerçekleştirdi.baskannededi (2)

Seçen ile seçileni bir araya getiren TV 2000 Türk Televizyonculuk hayatında bir ilke imza attı.Bu noktada Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Gazetemizin imtiyaza sahibi   Şükrü Şahin’in TV 2000’de  sunduğu ‘Başkan Ne Dedi?’ programının konuğu oldu. Başkan Ne dedi?Programında çok şey söyleyen  Göksu ,Esenler’de hızla devam eden kentsel dönüşüm çalışmalarıyla ve belediyenin hizmetleri ile ilgili merak edilenleri yanıtladı.Esenler halkınında bizzat TV 2000  ana binadaki  sütüdyo ya gelerek “Başkan ne dedi?Programına  katılıp    başkana  canlı ,canlı soru sormaları  Türk Televizyonculuk  hayatında bir ilk olarak  tarihe geçti.

60624_438201546272974_1950756356_n

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu,  Esenler Belediye Başkanı olarak seçimden bugüne kadar yaptığı hizmetleri ve bu çalışmaların en önemli ayağı olan Kentsel Dönüşüm çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu. Esenler’de binaların kat yüksekliğinin ve nüfus yoğunluğunun fazla olduğunu belirterek söze başlayan Göksu, “Kentsel dönüşüm ile Esenler’de yapılamaz bir şeyi yapıyoruz” dedi. İstanbul’da kentsel dönüşüme en çok ihtiyacı olan ilçelerin başında Esenler’in geldiğini ifade eden Göksu, ilçedeki binaların yüzde 85’inin 20 yaşın üzerinde olduğunu ve bu durumun da birçok tehlikeye işaret ettiğini kaydetti.537369_438203696272759_971624525_n

Dünya’daki kentsel dönüşüm ile Türkiye’deki kentsel dönüşümün farklı olduğunu söyleyen Göksu, dünyadaki kentsel dönüşümün şehir estetiği için yapıldığını belirterek, “Biz de ise kentsel dönüşüm, bir hayat kurtarma operasyonu” dedi. “Biz hayat kurtarmaya çalışıyoruz” diyen Göksu, kentsel dönüşüm çalışmalarının muhtemel bir İstanbul depremine karşı tedbir alınması için önemli olduğuna dikkat çekti. Turgutreis Mahallesi’nde teslim edilen konutların vatandaşlara ekonomik anlamda büyük getiri sağladığını ifade eden Göksu, “Esenler’de kentsel dönüşüm, yapı stoğu itibari ile çok zor ancak getirdiği ekonomik getiri itibari ile de çok kolay” dedi.

CESARETİM SAMİMİYETİMDEN

Kentsel dönüşüm çalışmalarının riskli olduğu ve bu riske karşı nasıl cesaret ettiği yönünde sorulan soru üzerine Göksu, “Kahramanlar risk alarak çıkarlar. Risk almazsanız kahraman olamazsınız. Ben cesareti samimiyetimden alıyorum” dedi. “Esenler’de 500 bin insan bana emanet ve bu 500 bin insanın her şeyinden ben sorumluyum” diyen Göksu, Esenler’de binasını yenilemek isteyen herkese her türlü imkanı hazırladıklarını söyledi. Kentsel dönüşümde 4 şeyin çok önemli olduğunu vurgulayan Göksu bunları; samimiyet, sabır, şeffaflık ve katılımcılık şeklinde sıraladı.

VATANDAŞ İSTEDİ, BİZ YAPTIK

Esenlerliler’in seçimde öncelikle Hastane, Hükümet Konağı, Askerlik Şubesi, İtfaiye ve Belediye Binası istediklerini belirten Göksu, vatandaşların bu ihtiyaçlarını karşıladıklarını ayrıca Kongre Merkezi ve Sivil Toplum Sarayı’nı da Esenlerliler’in hizmetine sunacaklarını açıkladı. Esenler’in kabuğunu kırdığını kaydeden Göksu, verilen hizmetlere ara verilmeden devam edileceğini kaydetti.

ESENLER İNSANI PIRIL PIRIL15999_438204642939331_676565487_n

Göksu her fırsatta söylediği “Esenler’de halk siyasetçilerin önünde” sözüne de “Kentsel dönüşümde siyasetçileri dinleseydik yerimizde otururduk ama biz halkı dinledik” diye açıklık getirdi. Göksu, “Esenler’de öyle bir insan kitlesi var ki, pırıl pırıl. İnsan hizmet ettiği zaman mutlu oluyor,  zevk alıyor, aşka geliyor, heyecan duyuyor. Mükemmel bir insan, fakat tahrip edilmiş bir şehir” diyerek üzüntüsünü dile getirdi. Göksu bu durumun da, siyasetçilerin halkın gerisinde kalmasından kaynaklandığını söyledi.61528_438209092938886_1284770363_n

Önümüzdeki yıl Esenler’deki trafik ve otopark sorununu da çözeceklerini açıklayan Göksu, Esenler’in değişimi ve dönüşümü için herkesin taşın altına elini sokması gerektiğini söyledi. Göksu, programın sonunda seyircilerden gelen soruları da cevaplandırdı.

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimler’ de Esenler ‘de siyasi partilere belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği için aday,adaylık müracaatları devam ediyor.

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimleri için Esenlerde siyasi partilere belediye başkanlığı ve belediye meclis …

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir