23 Eylül 2023 , Cumartesi
Anasayfa / Esenler Haberleri / Bayburtlular piknikte buluştu

Bayburtlular piknikte buluştu

            Bayburtlular piknikte buluştubayburt                                                                                                   Bayburt Kültür Derneği Esenler şubesi ve Aksaçlı Köyü Derneği bu gün Göktürk piknik alanına sığmadı. Pikniğe Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu Saadet Partisi Esenler ilçe başkanı Tuğrul Yalçınkaya ve yönetim kurulu üyeleri, Saadet Partisi Esenler Belediye meclis üyesi Fevzi Başoğlu, ESDEF Bşk. Süleyman Kahveci, Kızılay İlçe Başkanı Lütfü Kahveci, Çankırılılar Der. Bşk. Mustafa Kaplan, Esenler Ortopedik Eng. Der. Onursal Başkanı Ahmet Kurt, Gazete esenler imtiyaz sahibi Hasan Gürsoy çok sayıda Bayburtlu ve gönül dostları pikniğe katıldı.

Sabah saatlerinde piknik alanına gelen Bayburtlular Kahvaltı sonrası davul zurna eşliğinde halaylar eşliğinde yöresel oyunlar oynandı. Çeşitli aktivitelerin yer aldığı piknikte özellikle çocuklara Esenler kaymakamı nazım Madenoğlu tarafından dağıtılan uçurtmalar sayesinde çocukların sevinci görülmeye değerdi.

 

Öğle saatlerin de kimileri doğa yürüyüşüne çıkarken kimileri mangal hazırlıkları yaptı. Ardından pikniğe katılım sağlayan misafirleri karşılayan Dernek Başkanı Fuat Saka ve Osman Kaydu Bayburt’un misafirperverliğini enince ayrıntısına kadar misafirlerine gösterdi.

Piknik programında kısa bir selamlama konuşmasında “pikniğe katılım sağlayan tüm esenlerde yaşayan Bayburtlu ve gönül dostlarına teşekkür ederek bugün Bayburt’umuza tahsis edilen piknik alanını dolduran kıymetli hemşerilerimize şükranlarımı sunarım”

ESDEF Bşk. Süleyman Kahveci ” bugün burada Bayburtlu hemşerilerimizin birlik beraberlik ve dayanışma içerisinde görmek hakikaten bizleri çok memnun etmiştir. Misafirperverliğinizden dolayı teşekkür ederiz. Çok değerli dostum Dernek Başkanı Fuat Saka Bayburt’u ve Bayburtluyu her alanda hakkını vererek temsil ettiğine bizler şahidiz. ESDEF’te önemli görevler üstlenerek birçok projede de emek harcayan arkadaşımızdır. Yeri gelmişken birkaç duyuruda yapmak istiyorum. ESDEF’in yapmış olduğu anlaşmalar tamamen siz değerli üyelerimizin menfaatine yöneliktir. Detaylı bilgileri Başkanımızdan alabilirsiniz.

Saadet Partisi Esenler ilçe başkanı Tuğrul Yalçınkaya ”bugün burada yardımlaşma ruhunu görüyoruz. Yardımlaşmanın ve dayanışmanın bizim inancımızda özel bir yeri vardır. Bayburtlu hemşerilerimizi de yapmış oldukları hayırlı işlerden ve Anadolu kültürünü günümüzde yaşattıklarından dolayı tebrik ediyorum.”

Son günlerde yaşanan olaylara bakıldığında ülkemizin nedenli birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyulduğuna vurgu yaparak Yalçınkaya “ bu gün Taksimde birileri birilerine hakaret ediyor. Diğer taraftan birileri de kazlıçeşme den hakaret ediyor. Dolayısıyla Toplumumuzu kutuplaşmaya ve ayrıştırmaya yöneltiyorlar. Evet, böyle bir ortamda kardeşliğe ihtiyacımız var. Her iki tarafın yaptığı olayları da tasvip etmiyoruz”

Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu” böyle bir günde sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu ifade etmek istiyorum. Bunca zahmete rağmen yönetim kurulunu yalnız bırakmayarak birlik beraberlik duygularını göstererek bir araya gelmeniz bizlerinde burada olması bizleri ailenin fertleri konumuna getirmiştir. Unutmayınız ki farklılıklarımız zenginliğimizdir. yeterki birbirimizi anlayalım sevelim ve saygı duyalım. Saygı ve sevginin olduğu yerde kalp kırgınlığına yer yoktur.”

Konuşmasında ünlü bir Fransız’ın sözlerine yer veren Madenoğlu ” seninle aynı düşüncelere sahip olmasak da birbirimizin düşüncelerine saygı duymak zorundayız. dolasıyla bizler birbirimize saygı duydukça toplumdaki tüm olumsuzlukları böylelikle bertaraf etmiş oluruz.

Kaynak:Gazete esenler

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

1xBet Yeni Adresi Giriş 1XBET GÜNCEL GİRİŞ ADRESİ 1 xBet Mobil Giriş Yeni Giriş Adres

1xBet Türkiye Güvenli Giriş Adresi! Content Yeni giriş 1xbet nasıl? Uygulama Mobil Uygulama Günün Her …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir