18 Temmuz 2024 , Perşembe
Anasayfa / Esenler Haberleri / Bizim içinde dua edin

Bizim içinde dua edin

  Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu  bu yıl  hacca gidecek olan Hacı adaylarını yemekle uğurladı 

Esenler’den Hacca gitmeye hazırlanan yaklaşık  500 hacı adayını misafir eden BaşkanM. Tevfik Göksu, “Resulallah’ın Ravzasına yüzünüzü sürdüğünüzde, onun can yoldaşlarıyla selamlaştığınızda ne olur bizi de unutmayın  ve bizede dua edin ” dedi.


Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, bu yıl Esenler’den kutsal topraklara gitmeye hazırlanan hacı adaylarıyla yemekte bir araya geldi.
Esenler Kültür Merkezi’nde gerçekleşen yemeğe; Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Çetinkaya ve Hacca gitmeye hak kazanan yaklaşık 500 hacı adayı katıldı. Samimi bir ortamda hep birlikte yemek yiyen Hacı adayları, hararetli sohbetlerle yakın bir zamanda çıkacakları ulvi yolculuğun sevinç ve heyecanını paylaştılar. Yemek sonrasında duygu ve düşüncelerini belirtmek için konuşma yapan Hacı adayı Ramis Köksaldı, ilk defa Hacca gideceğini belirterek, çok heyecanlı ve mutlu olduğunu söyledi. Köksaldı,  Esenler’den Hacca gidecek adayları bir araya getirdiği için Esenler Belediyesi’ne teşekkür etti.
Programda konuşan bir başka Hacı adayı 60 yaşındaki Naciye Kılavuz da; Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’ya düzenlediği yemek için kendisine teşekkür etti ve Başkan Göksu’nun Esenler’de başta yetimler olmak üzere yardıma muhtaç kim varsa hepsini doyurduğunu söyledi. Kılavuz, “Başkanımızdan Allah razı olsun. Verdiği bu yemekler, annesinin ruhuna da gitsin” dedi. Tüm Hacı adaylarına iyi dileklerde bulunarak konuşmasına devam eden Kılavuz, konuşmasını yaptığı sofra duası ile tamamladı.

Dualarınızda bizi unutmayın

Yemekte konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu da tüm Hacı adayları ile birlikte anlamlı bir sofranın bereketinde bir araya geldiklerini söyledi. “Artık isminizin başına bir sıfat daha eklendi” diyen Göksu, Hacca giden her kişinin Haccının kabul olduğunu vurguladı. Geçen yıl kutsal topraklara yaptığı Hac ziyaretini anlatarak konuşmasına devam eden Göksu, “Kutsal topraklara bizden selam götürmeyi unutmayın. O duaların ret edilmediği mekânda Resulallah’ın ravzasına yüzünüzü sürdüğünüzde, onun can yoldaşlarıyla selamlaştığınızda ne olur bizi de unutmayın” dedi.
Esenler’de 500 bin insanın sorumluluğunu üstlendiklerini anlatan Göksu, Hacı adaylarının Medine’den çıkıp Mekke’ye vardıklarında Kâbe’ye yapacakları ziyarette Yaradanın misafirleri olacaklarını, Kâbe’den Arafat’a doğru yola çıktıklarında şeytan taşlayacaklarını hatırlattı ve, “Orada şeytanı taşlayacaksınız. Şeytanı taşlarken yeryüzündeki mazlumlara zulmeden zalimleri taşlayacaksınız” diye konuştu.

Hacılar, Başkan’dan helallik istedi

Göksu,  “İnanıyorum ve umuyorum ki sizler, o mübarek yolda sabrı, aşkı ve sevgiyi öğreneceksiniz. Bu kutsal yolculuğunuzdan arınmış olarak döneceksiniz. Esenler halkını dualarında eksik etmezseniz, biz de hepinize kalbi şükranlarımızı sunarız. Sizlerin duasıyla Esenler’i bereketlendirelim. Allah yolunuzu açık etsin” diye konuştu.
Göksu, yemek sonrasında tüm Hacı adaylarını kapıda  tek tek uğurlayarak ‘hayırlı yolculuklar’ temennisinde bulundu. Başkan Göksu’ya teşekkür eden Hacı adayları da kendisinden helallik istedi. 
 

 
 
 
 

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yorum

  1. Sayın başkanım biz 6 nufuslu bir aileiz Oruç Reis Mahallesi 580.sokak no.2 kat.3 atışalanı esenlerde hikametgah ediyoruz Başkanım Tek çalışan babam babamın meslegi kamyonculuk 1993 model bir kamyonumuz var bir tanede cisibimiz var kamyon ve kepçemize iş yok annem hasta ben ise10 yaşımdayım ve ilkokuldayım diger 2 abim ise üniwersitede okuyor çok zor durumdayız başkanım bize yardımcı olursan çok sewinirim ben Osman Eren Kalkan iyi akşamlar Sayın başkanım…Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir