5 Aralık 2023 , Salı
Anasayfa / Esenler Haberleri / CHP İstanbul Genç birine emanet

CHP İstanbul Genç birine emanet

 CHP MYK, Mart ayında geçici olarak İstanbul İl Başkanlığı görevine getirdiği Bahri Şahin’in yerine, Oğuz Kaan Salıcı’yı atadı. Salıcı, siyaset kadrolarının yenilenmesini isteyen sosyal demokratların 2005’te oluşturduğu “10 Aralık Hareketi” içerisinde yer almıştı. Salıcı, SODEV’in de kurucularından. Nebil İlseven’in istifasının ardından Mart’ta İstanbul İl Başkanlığına “geçici” olarak atanan Bahri Şahin’in yerine atandı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun geçtiğimiz günlerde Bahri Şahin ile görüşerek, hizmetleri için teşekkür ettiği ve “Size karşı bir tepkim yok” dediği öğrenildi. 1972 Antep doğumlu olan Salıcı, Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi Uluslararası İlişkiler mezunu. Salıcı 1990 yılında Demokrasi İçin Gençlik Platformu ve 1994 yılında da SODEV’in kurucuları arasında yer almıştı. CHP İstanbul İl Başkanlığı’ndan Gürsel Tekin 2010 yılının Mayıs’ta ayrılmasının ardından bu göreve sırasıyla Berhan Şimşek, Nebil İlsever, Bahri Şahin getirilmişti. Salıcı’nın da atanmasıyla yaklaşık 1,5 yıllık süreçte bu göreve getirilen 5. isim oldu.

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimler’ de Esenler ‘de siyasi partilere belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği için aday,adaylık müracaatları devam ediyor.

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimleri için Esenlerde siyasi partilere belediye başkanlığı ve belediye meclis …

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir