18 Temmuz 2024 , Perşembe
Anasayfa / Esenler Haberleri / ESDEF Başkanı Ömer Savaş:STK’lar ikinci plana ötelenmiştir.

ESDEF Başkanı Ömer Savaş:STK’lar ikinci plana ötelenmiştir.

Çok Değerli Basın Mensupları
Esenler Dernekler Federasyonu ve Esenlerdeki Sivil Toplum Kuruluşları olarak iki yıldır Esenler Belediyesi Kültür Merkezinde yapmış olduğumuz kültür etkinliklerini ESDEF ve Esenlerde faaliyet gösteren bir çok STK’larla birlikte yapmış olduğumuz değerlendirmeler neticesinde bu yıl Esenler Belediyesinin Cumhuriyet Meydanındaki Ramazan etkinliklerinde maalesef üzülerek belirtiriz ki aktif yer almama kararı almak durumunda kaldık.
Geçmiş yıllarda Esenler Belediyesi ve bir çok Sivil Toplum Kuruluşunun olağanüstü gayretleriyle birlikte yapmış olduğumuz Ramazan etkinlikleri kamuoyu tarafından bilinmektedir. Bu yıl ise Esenler Belediyesinin Cumhuriyet Meydanında biz STK’lara belirtilen yerin Meydanın dışında kalması münasebetiyle Esenler Halkıyla bütünleşemeyeceğimiz kanısına varılmıştır.Önceliki yıllarda düzenlenen etkinliklerde odak noktası STK’lar iken, nedense bu yıl etkinlikler Cumhuriyet Meydanına alınınca STK’lar ikinci plana ötelenmiştir.

Mevcut Ramazan etkinliği planlamasının biz STK’lar olarak gerek toplumsal faydanın sağlanamaması, gerekse STK’lara uygun yer teminine gidilmemesinden dolayı katılmayı düşünmüyoruz.

Daha önceki etkinliklerde kısıtlı imkan ve bütçelerle, ulaşımı sorun olan Esenler Belediyesi Kültür Merkezine üyelerimizi taşıdığımız göz önüne alındığında çekilen sıkıntıların komuoyu tarafından daha iyi anlaşılacaktır.

Katılımcı Demokrasının geregi olarak Ramazan Etkinliklerinin Esenler Belediyemiz ve Sivil Toplum Kuruluşları ile beraber etkin ve sürdürülebilir bir anlayışla gerekli planlamanın yapılmasını beklerdik. Ancak bu düşünce tarzının tam tersi uygulaması biz sivil toplum kuruluşlarını üzmüştür.

Sorumluluk gereği değerli Esenler Komuoyuna Duyurulur.
Saygılarımla.
Esenler Dernekler Federasyonu
Yönetim Kurulu Adına
Ömer SAVAŞ

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir