29 Mart 2023 , Çarşamba
Anasayfa / Esenler Haberleri / Esenler’ de okulların temizliğini robotlar yapacak.

Esenler’ de okulların temizliğini robotlar yapacak.

Esenler’ de okulların temizliğini robotlar yapacak.

  Esenler Belediyesi, ilçedeki okulların daha temiz ve hijyenik hale getirilmesi ve öğrencilerin sağlıklı ortamlarda eğitim görebilmesi için her okula birer adet temizlik robotu aldı. Son teknoloji ürünü, vakumlu temizlik robotları ile Esenler’ deki okullar artık pırıl pırıl olacak.

   Temizlik robotları, Milli Eğitim Bakanı Nimet ÇUBUKÇU, Esenler Kaymakamı Nazım MADENOĞLU ve Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu,Belediye başkan yardımcıları Ömer Çetinkaya,Faruk Aydın,Ahmet Temel, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız  ilçe milli eğitim müdürü,şube müdürleri,okul müdürleri,mahalle muhtarları,STK temsilciler,öğrenciler ve veliler katıldı.

Robot Dağıtım töreninin açık konuşmasını ilçe milli eğitim müdür vekili Bayram Ercan katıldı.Ercanın konuşmasının ardından mikrofona  Esenler belediye başkanı M.Teyfik Göksu geldi.  .Göksu Konuşmasında ”Esenler belediyesi olarak ,ilçemizdeki her alanda olduğu gibi eğitimde de kaliteyi yakalamak için çaba harcıyoruz.Öğretmen,araç-gereç ile birlikte eğitime kaliteyi yakalamanın bir yolu da mekandan geçmektedir.Ferah ve standart mekanların yanı sıra buraların temizliği ve hijyen olması da son derece önemlidir.Gerek okul ziyaretlerinde,gerekse okul müdürlerimizle yaptığımız toplantılarda ve ayrıca öğrenci ve velilerden okulların temizliği konusunda bir çok yakınmaya şahit oldum  bildiğiniz gibi okul temizliği çok özen isteyen bir iştir” dedi.Göksu konuşmasını şöyle sürdürdü.

Sosyal,Kültürel, bireysel boyutları aynı anda içinde bulunduran eğitim,yaşadığı toplumda etkin ve çağın gereksinmelerine uygun bireyler yetiştirebilmenin tek yoludur.Bu nedenle Esenler Belediyesi olarak çocuklarımızın nitelikli ve geleceğe güvenle baka bilen bireyler olarak hayata atılabilmesi için eğitim alanında yeni yatırımlar yapıyor,kaliteli eğitime tam destek veriyoruz.Bu bağlamda SBS-YGS-LYS’ ye hazırlanan öğrencilerimize ücretsiz üyelik sistemiyle yararlanabileceği sesli ve görüntülü ünite derslerinin,konu testlerinin SBS-LYS-YGS deneme sınavlarının bulunduğu ayrıca motivasyon hizmetlerinin de verildiği İnternet Dershanesi Projesi’ni hayata geçirdik.Örencilerimiz aldıkları bir şifre ile evlerinde oturdukları

Yerden bilgisayardan SBS-LYS ve YGS’ ye  hazırlana biliyorlar” diyen Göksu konuşmasının sonunda Dağıttığımız temizlik robotları ile okullarımızın pırıl pırıl olacağına inanıyor Bu duygu ve düşüncelerimle hepinize iyi günler diliyorum” dedi.M.Teyfik Göksunun konuşmasının ardından mikrofona davet edilen

 Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu ise yaptığı konuşmada “Evet sayın belediye başkanımızın da ifade ettiği  gibi Esenlerde bulunan okullarımızın temizliği çok önemlidir.Aslından temizlik imandan gelir düşüncesi ile bu gün burada çok önemli bir günde buradayız.Ben bu temizliğin esas kaynağının eğitimden geçtiğini bu noktada eğitimi olmayan insanın temizliğin önemini bilmesinin mümkün olamayacağını belirterek işte bu noktada sayın :Bakanımızın ilçemizde bu yıl eğitim konusunda her zamankinden daha çok katkı sağlamasını arzu ediyor hepinize saygılar sunuyorum” dedi.

Milli eğitim bakanı Nimet Çubukçu ise yaptığı konuşmada” evet öncelikle Esenler belediyesinin bu gün biz ce de çok önemli sayılabilecek olan temizlik robotlarının dağıtım töreninde bulunmaktan son derece memnunum sayın :Belediye başkanımız Göksu  ilçesinin eğitim sorunuyla ilgili en fazla belediye başkanlarından biridir.bundan dolayı  böyle bir belediye başkanına sahip olmanızdan dolayı çok şanslısınız” dedi.Konuşmasının çoğunu genele yayan Çubukçunun konuşmasının ardından robotlar okul müdürlerine teslim edildi.

           Esenler belediyesi tarafından okullara dağıtılan robotları gören Esenlerin en eski muhtarlarından Menderes Mahalle Muhtarı Halil Koca ve Birlik Mahalle Muhtarrı Şemsettin Çelik keşke şu zamanda dünyay gelseydik teknoleji harikalarını gördükçe aklımız uçuyor dediler.

Haber:Esenlerin Sesi

Hakkında Site Yöneticisi

Göz Atın

Necmettin ERKAN AK Parti’den Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı.

Necmettin ERKAN AK Parti’den Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı. -TİCARET BAKANLIĞI ESNAF, SANATKÂRLAR VE KOOPERATİFÇİLİK GENEL …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir