21 Mart 2023 , Salı
Anasayfa / Esenler Haberleri / Esenler Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğünden büyük hamle

Esenler Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğünden büyük hamle

Esenler Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğünden büyük hamle

Esenlerin her köşesinde ,değerlendirilmeyen  boş yer kalmayacak

Esenler Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, ilçede tespit edilen boş arsaların içindeki metruk binaların yıkılarak yerlerine yeşil alan yapılmasıyla ilgili olarak sürdürdüğü peyzaj düzenleme çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor

İstanbul genelinde kişi başına düşen yeşil alan miktarının düşük olduğu Esenler’de bu miktarın artırılmasına yönelik çalışmalara her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. Bu kapsamda ilçe sakinlerinin yaşam kalitesini artırmak için boş arsalarda bulunan metruk binalar yıkılarak yeşillendiriliyor. Dağınık ve küçük parçalar halinde bulunan ve bir bütünlük arz etmeyen metruk alanlarla ilgili olarak yapılan peyzaj düzenlemeleri sayesinde bir taraftan Esenler’e yeni yeşil alanlar kazandırılacak.

Esenler Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından başlatılan proje ile Esenler, hem daha güzel bir görünüme kavuşacak hem de ihtiyaç duyulan yeşil alanlara kavuşmuş olacak. Konuyla ilgili açıklama yapan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu yeşil alan bakımından İstanbul’un en sıkıntılı ilçelerinden biri olan Esenler’de mümkün olan her karış toprağı değerlendirmeye çalıştıklarını söyledi. Göksu projeyle ilgili çalışmalar tamlandığında Esenler halkının nitelikli yeşil alanlara kavuşmuş olacağını ve Esenler’in çehresinin değişeceğini ifade etti.

Değerlendirilmeyen mekân kalmayacak

Yeşil alan sıkıntısının kendilerini en çok üzen konuların başında geldiğini belirten Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, “Göreve geldiğimizde kişi başına düşen yeşil alan miktarı 0.3 metrekare idi. Bunu ancak 0.5 metrekareye çıkarabildik. Yaklaşık 5 metre olan İstanbul ortalamasının çok altındayız. Bu sebeple Esenler’de dere-tepe, düz, engebeli hiç fark etmez, tüm mekânları değerlendirerek vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Kemer Mahallemizde çalıştığımız alan da böyle bir yer. TEM yolu kenarında yıllardır atıl duran bu alanı düzenleyerek vatandaşların hoşça vakit geçirebilecekleri bir alan haline getiriyoruz” şeklinde konuştu.

 

 

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

Necmettin ERKAN AK Parti’den Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı.

Necmettin ERKAN AK Parti’den Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı. -TİCARET BAKANLIĞI ESNAF, SANATKÂRLAR VE KOOPERATİFÇİLİK GENEL …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir