3 Aralık 2023 , Pazar
Anasayfa / Esenler Haberleri / Esenler Birleşik Esnaf ve Sanatkarlar Odası Esnafını dinledi

Esenler Birleşik Esnaf ve Sanatkarlar Odası Esnafını dinledi

Esenler Birleşik Esnaf  ve Sanatkarlar Odası Esnafını dinledi

esnaf şükrü 1Esenler Birleşik Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafın’dan başlayan “Esnafı Dinliyoruz”Programı çerçevesin’de bu hafta Tekel Bayii  Esnafının  sorunlarını dinledi.

Esenler Oruçreis Mahallesin’deki “Akgün 2  Düğün Salonun“’da gerçekleşen toplatının sonucunda en kısa zaman’da  yeni  bir toplantı daha yapılmasına bu toplantı’da beş kişilik bir komisyon kurulmasına karar verildi.

Daha önce Oto Tamircileri Berberler  ve Pastaneci  Esnafıyla toplanan Esenler  Birleşik Esnaf   ve Sanatkarlar Odası bu sefer Esenler’de faaliyet gösteren Tekel Bayii Esnafıyla toplandı.

Yaklaşık 2 saat süren toplantının açış konuşmasını  Esenler Birleşik Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Yardımcısı: Şükrü Şahin yaptıesnaf şükrü 3.Şükrü Şahin konuşmasın’da”Evet kıymetli esnaf arkadaşlarım  özellikle siz Tekel Bayiilerimizin   bu günün  çok önemli  saatlerin’de  iş  yerlerinizi kapatarak buraya geldiğiniz için sizlere hasanaten  çok teşekkür ediyorum”dedi. Şahin konuşmasına şöyle başladı.

”Değerli esnaf arkadaşlarım malumunuz Esenler Birleşik Esnaf ve Sanatkarlar Odasının faaliyet gösterdiği   bina kendi mülkü  yani siz esnafımızın  yeridir.

esnaf şükrü 2Ve yine Odamız’da esnafımızın emrinde çalışan personelimiz bun dan böyle lehinize ve alehinize gelişen konular  anın’da cebiniz’de olacak”dedi.Şükrü Şahin konuşmasını şöyle sürdürdü.

İlçemiz’de faaliyet gösteren  odamıza kayıtlı  esnafımızın ilçe’den dışarı taşınmalarıyla ilgili gerekli gişimlerimiz’den aldığımız sonuç  oto tamirhaneci  esnafımız adına olumlu sonuçlanmıştır.

Yine İlçemiz’de  faaliyet  gösteren Berber Esnafımızın 1 TL ye traş edenler tarafın’dan mağdur edilmeleri sonucu verdiğimiz hukuk mücdelesini kazanmamız   Berber Esnafımızın yüzünün gülmesine  sebep oldu.

Yine geçen hafta ilçemizde faaliyet gösteren Pastahaneci  Esnafımızla yaptığımız toplantı sonucu aldığımız karar gereği  Pastahane haricinde Poğaça, Simit ve Börek satan yerlerin Pastahane kriterlerine uyup uymadığının araştırılması ve çıkan sonuca göre Kırtasiye ve bunun gibi yerler’de  Poğaça ve Simit satışı  yapanların İlçe Tarımla irtibata geçilerek bu yerler’de satışın engellenmesi noktasın’da hemfikir olduklarını belirterek bundan sonraki kahveci esnafımızla yapacağımız toplantıya tanıdığınız Kahvaneci Esnaflarımızı yönlendirmenizi rica ediyorum”dedi.

esnaf şükrü 4Esenler Birleşik Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Vekili Şükrü Şahin’in konuşmasının ardından söz Esnafa verildi.

Esnaf kendi sorunlarını tek ,tek diler getirirken Esenler Birleşik Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın göstermiş olduğu duyarlılığa çok teşekkür ediyoruz”dediler.

Esenlerdeki Tekel Bayii Esnafının 9 eylül 2013 de   çıkan kanun neticesinde çıkan  yasak tamamen bittiğini ifade eden esnaflar  yetkililerin buna bir an önce çare bulmaları gerektiğini  yoksa dükkanlarının kepenglerini indirmek zoruna’da kalacaklarını ifade ettiler.Kar oranlarının’da oldukça düşük olduğunu ifade eden  esnaf  yeni çıkan bu yasanın çıkarılacak tebliğlerle tekrar düzeltilmesini istediler.

Toplantı’da tam 9 Esnaf söz istedi.Daha sonra Esenler Birleşik Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkan vekili Şükrü ŞAHİN’in tek,tek soruları cevapladı.Toplantı bu şekliyle son buldu.

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimler’ de Esenler ‘de siyasi partilere belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği için aday,adaylık müracaatları devam ediyor.

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimleri için Esenlerde siyasi partilere belediye başkanlığı ve belediye meclis …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir