23 Eylül 2023 , Cumartesi
Anasayfa / Belediye / Esenler Esnaf Odasın’dan Kahvaltılı basın toplantısı

Esenler Esnaf Odasın’dan Kahvaltılı basın toplantısı

Esenler Birleşik Esnaf ve Sanatkarlar Odası Kahvaltılı basını bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.
Esenler Birleşik Esnaf ve Sanatkarlar Odası binasından gerçekleşen kahvaltılı toplantıya katılan gazetecilere bilgi veren Esenler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şükrü Esenler “Esnaf odasının son faaliyetleri hakkında bilgi verirken Esenler Esnaf Odasının başlatmış olduğu bir dizi projeleri de kamu oyu ile paylaşmış oldu.

Esnaf Odasının bir çok sürpriz projeleri daha var diyen Şahin “eğer bu projelerde hayata geçerse Esenler’ deki esnaflarımızın tamamı Esenler Esnaf odasının üyesi olmak için adeta biri birleriyle yarışacaklardır” dedi. “Şahin gazetecilere verdiği bilgilendirmede şu konulara değindi” Esenler Birleşik Esnaf ve Sanatkarlar odasının İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği (İSTESOB)’dan almış olduğu proje ödülü bir tesadüf değildir.

Bu nokta’ da Esenler Birleşik Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimler den hemen sonra her gün yeni, yeni projeler ile kamu oyunun karşısına çıkıyoruz. Seçilmemizden sonra aradan geçen 3 yıla yakın süreçte bu çıkış hızını hiç kesmeden akside daha da artırarak devam etmektedir. Örneğin bir önceki projemiz Türkiye’de bir ilk projeydi. neydi bu proje? Türkiye’ de bir ilk olan Esnaf “MEHTER” Takımı düşüne biliyor musunuz? Eline hiç bir enstrüman almamış birini siz bir ayda profesyonel müzisyen yapıyorsunuz hem de bu müzisyenler küçük esnaftan oluşuyor ve görücüye çıkınca’ da kamu oyundan büyük destek alıyor. Mahallenin Bakkalı, Mahallenin Manavı, Mahallenin Kasabı, Mahallenin Berberi vs den oluşan yaklaşık 40 kişilik grup ayrıca bu kişiler Türkiye’nin demografik yapısını oluşturan kişilerden oluşan arkadaşlar’ dan oluşmaktadır” dedi. Diğer yandan Esenler belediyesinin oluşturduğu Esnaf odasının’ da paydaş olduğu “Ruhsatta Akıllı Sistem” Bu proje Türkiye’de örnek olabilecek proje eğer bu proje hayata geçer ise Türkiye’deki esnaf “Hızlı, Doğru, kaliteli ve kesintisiz hizmet alacak dedi.

Esenler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şükrü Şahin, Cumhur Başkanımız sayın. Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacağı Ankara’daki Esnaf şurasına Esenler Esnaf odası olarak katılacaklarını belirterek biz de o şurada yerimizi alacağız” dedi. Basın toplantısında Esenler Belediye başkanı sayın: Mehmet Tevfik Göksu’ya da çok çok teşekkür eden Şahin kendisin’ den Allah razı olsun esnafımızın menfaatine yaptığımız projeler için kendisinden ne talep ettiysek bize yok demedi tabi iki bizde bu gücü önce Allah sonra’ da Belediye başkanımız sayın Göksu’dan alıyoruz” dedi. Daha sonra basın mensuplarının sorularını cevaplayan Şahin, Basın mensuplarından gelen Suriye uyruklu kayıt dışı çalışan esnaflarımızın durumları ile ilgili soruya bu konuları araştırıp daha sonra bilgi vereceğini ifade etti.

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

1xBet Yeni Adresi Giriş 1XBET GÜNCEL GİRİŞ ADRESİ 1 xBet Mobil Giriş Yeni Giriş Adres

1xBet Türkiye Güvenli Giriş Adresi! Content Yeni giriş 1xbet nasıl? Uygulama Mobil Uygulama Günün Her …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir