3 Aralık 2023 , Pazar
Anasayfa / Esenler Haberleri / Esenler esnafına bir müjde daha

Esenler esnafına bir müjde daha

Esenler esnafına bir  müjde dahaşükrüŞü
  Bir yılda Esenler  Esnaf Kredi  ve Kefalet Kooperatifi marifetiyle  150’ye yakın   esnafa    5 milyon lira kredi sağlayan Esenler Esnaf Odası, esnafa sağlanan ucuz kredide üst limitini 75 bin liradan 100 bin liraya çıkardı.
Hükümetimiz Halk Bankası marifetiyle nakit sıkıntısı çeken yüz binlerce esnaf için esnaf ve kefalet kooperatifleri aracılığı ve Halkbankası marifetiyle  ’30 bin liralık faizsiz kredi’ sağlamıştı.Bu noktada Esnaf Kredi  Kefalet Kooperatifleri sadece faizsiz kredi sunmuyor. Bunun yanında sıkıntıda olan esnafa  hazine destekli düşük faizli krediler Halk Bankası aracılığıyla teğmin ediyor  .İşte bu anlamda daha önce Esenler Esnaf  Kredive  Kefaalet Koop    daha önce 75.000 TL olan kredi limiti 100. Bin TL ye çıktı ve derhal bu limitli kredilerde verilmeye    başladı
 
Esenler’de 6 yıl boyunca verdiği kredilerin takipsizliğin’den ötürü kapalı bulunan Esnaf Kredi  ve Kefalet Kooperatifi geçtiğimiz yıl büyük uğraşlar sonucu açılmış ve banka gözetimi ve  Kontrolünde 75.000  bin TL olan  üst limitli kredi sağlamaya başlamıştı. Son bir yılda 150   ye  yakın esnafa 5 milyon lira kredi sağlayan Esenler Esnaf   Kredi ve  Kefalet Kooperatifinin çalışmalarını Antalya Manavgat  düzenlenen Seminerde Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği(TESKOMB) Genel Başkanı Abdülkadir Akgül’e sunan Esenler Esnaf Odası başkanı Şükrü Şahin, esnafa sağlanan 60 ay vadeli   0.5 faiz oranlı HALK BANKASI aracılığıyla verilen ucuz kredide üst limitin 75 bin liradan, 100 bin liraya çıkarılmasını sağladı. 
 
KREDİ İÇİN ŞARTLAR
 
Kredi talebini direk Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifine yapacak olan esnaf, zamandan da kazanmış olacak. Düşük faizli kredide aranan şartlar ise çok katı değil. Kredi başvurusu için ise Esnaf Odası’na kayıtlı olma ve vergi levhası bulunması şartı aranıyor. Ayrıca kooperatif kredi alırken, esnafın ipotek şartını yerine getirmesini istiyor. 
 
ESNAF FAİZDEN KAR EDECEK
 
Son bir yıldaki süreçte 75 bin lira üstü kredi çekmek isteyen Esenler Esnafı, özel bankalarda 1,30 faiz oranlarıyla karşılaşıyordu. Kooperatifin sağladığı ucuz kredide üst limitin 100 bin liraya çıkarılmasıyla birlikte esnaf 0,5 gibi düşük faiz oranıyla 60 ay vadede geri ödeme yapabilecek. 100 bin lira kredi çekmek isteyen bir esnafın, geri ödeyeceği tutar 125 bin lira civarında oluyor. Üstelik esnaf bu ödemeyi aylık periyodlarla değil, üç aylık periyodlarla gerçekleştiriyor. 
 
 
 
HAYIRLI OLSUN
 
Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Esenler Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Şükrü Şahin, öncelikle yeni sistemin Esenler esnafına hayırlı olması dileklerinde bulundu. Değişen ve gelişen Esenler’in, Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifini sınıf atlattıklarını belirten Şahin, “Çalışmalarımızı görüp, takdirle karşılayan ve ivedi şekilde yeni sistemin oluşması için çalışılması yönünde talimat veren TESKOMB Genel Başkanı Abdülkadir AkgüL Bey’e teşekkür ediyorum. Esenler esnafımıza hayırlı olsun” ifadelerini kullandı. 

 

– See more at: http://esenlerdesonhaber.net/esenler_haberleri/esnafa_ucuz_kredide_yeni_donem_n8485_.html#sthash.kRYdmm7t.dpuf

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimler’ de Esenler ‘de siyasi partilere belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği için aday,adaylık müracaatları devam ediyor.

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimleri için Esenlerde siyasi partilere belediye başkanlığı ve belediye meclis …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir