7 Aralık 2023 , Perşembe
Anasayfa / Esenler Haberleri / Esenler İnsan Hakların’dan muhteşem konferans

Esenler İnsan Hakların’dan muhteşem konferans

Esenler Kaymakamlığı İnsan Hakları’dan Konferans

İlçemizde 10 Aralık  Dünya İnsan Hakları Günü münasebetiyle , 09 Aralık 2011 Cuma günü saat 14’de Esenler belediyesi Konferans salonunda  ‘’Günümüzde Kadın Hakları’’ konulu geniş katılımlı bir konferansla  düzenlendi.

        Konferansa  Esenler  Kaymakamı Nazım MADENOĞLU başta olmak üzere ilçedeki resmi kurum amirleri, siyasi partiler ve partilerin kadın kolları, mahalle muhtarları ve sivil toplum kuruluşları, yerel basın ile çok sayıda vatandaşımız katıldı. Konferansa  kadınlarımızın ilgisi beklenilenden fazla oldu.  .

     Konferans bir dakikalık saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla start aldı.Daha sonra    İlçe İnsan Hakları Kurulu Üyesi Zülfünaz ARPA’nın ve İlçe Kaymakamı  ve Komisyon başkanı Nazım  MADENOĞLU’nun konuşmalarının ardından İAvukat Özlem ÖZKAN tarafından verilen konferansta; kadın hakları ve kadın haklarına ilişkin mevzuat anlatıldı. Kadın haklarının çağdaş bir toplum için önemli bir kriter olduğu belirtilerek, kadına yönelik şiddetin artık son bulması gerektiği vurgulandı.

        İlçe Kaymakamı ve İlçe Kadın Hakları Komisyon Başkanı  Nazım MADENOĞLU konferansı veren Avukat Özlem ÖZKAN’a başarılı sunumundan ötürü Teşekkür Belgesi ve Ayrıca konferansı düzenlemede görev alan İnsan Hakları Üyeleri Zülfünaz ARPA ile Yakup ÖZ, Av. Faik ÇAKAN ve Şükrü ŞAHİN’e teşekkür ederek günün anlamını tekraren vurguladı İnsana  Hakları Komisyon üyesi Şükrü Şahinde Av.Özlam Özkan’a bir buket çiçek taktim etti  .

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimler’ de Esenler ‘de siyasi partilere belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği için aday,adaylık müracaatları devam ediyor.

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimleri için Esenlerde siyasi partilere belediye başkanlığı ve belediye meclis …

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir