3 Aralık 2023 , Pazar
Anasayfa / Esenler Haberleri / Esenler Minibüsçüler Esnaf Odasın’dan bir türlü gerekli pozitif enerjiyi alamıyoruz.

Esenler Minibüsçüler Esnaf Odasın’dan bir türlü gerekli pozitif enerjiyi alamıyoruz.

 Esenler Minibüsçüler Esnaf Odasından bir türlü gerekli pozitif enerjiyi alamıyoruz.100_4144 (500 x 366)
Esenler Minibüsçüler Derneği Başkanı Nedim Yılmaz Esenler Minibüsçüler esnaf odasının kendilerini desteklemediğini ifade etti.Esenler 7/24 gazetesine  konuşan Yılmaz ” Evet bazı şeyleri açık konuşalım derneğimiz bu konularda şoförlere uygulayacağı yaptırımları kısıtlıdır, mesleki kurumumuzun üçayağı var birincisi minibüsçüler  esnaf odasıdır. Ancak odamızın yönetenleri bahsi geçen konulara da duyarlı değiller. Eğitim seminerleri verdik kendileri ile bu çalışmaları paylaştım. Odamızdan pozitif enerji alamadım. Aslında bu konular direk onları ilgilendiriyor halkımıza huzurlu bir hizmet vermek için Esenlerdeki yetkili kurum ve kuruluşlardan bazı çalışmalar konusunda yardım alarak bu sorunları aşmalıyız.Esenler Minibüs ve Şoförler Derneği Başkanı Nadim Yılmaz; “Bizler ayrım yapmadan halkımızın rahat seyahat etmesi için faaliyet gösteren hizmet kurumuyuz”. dedi.

Yılmaz, ”Engelli vatandaşlarımızın minibüs şoförlerinden kendilerine yeterli alakayı göstermediklerinden şikâyetçi olduklarını duydum ve üzüldüm. Bizler amme hizmeti yapanlarız, şayet böyle bir olay olmuşsa inanın ki bunlar münferit olaylardır. Ben münferitte olsa böyle bir gelişmenin yaşanmasından dolayı üzüntülerimi bildirir, Cemiyetim adına kendilerinden özür diliyorum.

Geniş bir camiayız, ufak tefek yanlışlarımız ve aksaklıklarımız oluyor 
“Bizler dernek olarak insanlarımızın ulaşım ihtiyaçlarını karşılamak üzere bir yapı oluşturduk ve bu yapı içerisinde eksiklerimizi tespit ederek halkımıza hizmet yapmaya çalışıyoruz. Geniş bir camiayız, ufak tefek yanlışlarımız ve aksaklıklarımız oluyor zaman içerisinde bizler bu eksikliklerimizi tespit ederek asgari bir düzeye indireceğiz. Süreç içerisinde bu yanlışları ortadan kaldırmak için çalışmalar yapıyoruz.

Ortak olan sorunlarımızı birlik de çözeceğiz. 
Engelli ve engelsiz vatandaşlarımızın ayrım yapmadan şikâyetlerini dikkate alarak çok ciddi çalışmalar yapıyoruz. Toplumla minibüsçü esnafını bütünleştirerek, ortak paydada birleşerek, ortak olan sorunlarımızı birlik de çözeceğiz. Hassasiyetleri dikkate alarak yurttaşlarımızı üzmeden onları gidecekleri yere huzur içinde ulaştırmak bizlerin en önemli vazifesidir. Özellikle engelli kardeşlerimizin yaşam alanlarında her kesten çok bazı şeylere onların ihtiyaçları var taleplerini dikkate alarak gerekli hassasiyetleri göstereceğiz ve yaptığımız eğitim seminerleri ile tüm eksiklerimizi gidererek hizmet kalitemizi yükselteceğiz.

Odamızdan pozitif enerji alamadım 
Bazı şeyleri açık konuşalım derneğimiz bu konularda şoförlere uygulayacağı yaptırımları kısıtlıdır, mesleki kurumumuzun üçayağı var birincisi esnaf odasıdır. Ancak odamızın yönetenleri bahsi geçen konulara da duyarlı değiller. Eğitim seminerleri verdik kendileri ile bu çalışmaları paylaştım. Odamızdan pozitif enerji alamadım. Aslında bu konular direk onları ilgilendiriyor halkımıza huzurlu bir hizmet vermek için Esenlerdeki yetkili kurum ve kuruluşlardan bazı çalışmalar konusunda yardım alarak bu sorunları aşmalıyız.

Sorunları çözmeyi değil başka düşüncelere dalıyorlar
Sorumluluk ve tarafsızlık misyonu üstlenenler yasaları da arkasına alarak tavır sergiliyorlar, ben diyorlar biz diyemiyorlar. Neticesinde bu kurumlarımız ben bilirim anlayışına sahip olduklarından demokrasiden uzaklaşıyorlar ne kendi esnafına ne de vatandaşımıza yaralı işler yapamıyorlar. Sorunları çözmeyi değil başka düşüncelere dalıyorlar.

İşin uygulama aşamasına gelindiğinde dernek değil oda muhatap alınıyor 
Bizler mesleki anlamda mevcut yasalarda rahatsızız. Derneğimiz emek anlamında taraftır. Esnaf odalarını düzenleyen kanunların uygun olanlarından yararlanmaya çalışıyorum. İşin uygulama aşamasına gelindiğinde dernek değil oda muhatap alınıyor biz ise ötekileştiriliyoruz ve dikkate alınmıyoruz. Oda Başkanı yapılan bu işlerden memnun olmalı ve bizleri desteklemeliydi. Yaptığımız bu çalışmaya katkı sunarak bu projenin örnek olduğunu tüm odalara göstermeliydi. Odalarımız bu güne kadar bu sorunlara eğilmediği gibi esnafımız adına hiçbir etkinlik faaliyetinde bulunmamamsı büyük eksililiktir.

Bakınız herkes bir engelli adayıdır ben engeliler konusunda hassa birisiyim bilerek veya bilmeyerek kendilerini üzen bir konu olduysa şahsım ve kurumum adına kendilerinden özür diliyorum” dedi.

Kaynak:Esenler 7/24 Gazetesi

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimler’ de Esenler ‘de siyasi partilere belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği için aday,adaylık müracaatları devam ediyor.

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimleri için Esenlerde siyasi partilere belediye başkanlığı ve belediye meclis …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir