18 Temmuz 2024 , Perşembe
Anasayfa / Esenler Haberleri / Saadet Partisin’den basını bilgilendirme toplantısı

Saadet Partisin’den basını bilgilendirme toplantısı

Esenler SP’den   Basın Toplantısı
SP Esenler ilçe teşkilatı   her ay basını  bilgilendirme toplantısı  bu ayda gerçekleşti.

Saadet Partisi Esenler ilçe merkezinde yapılan toplantıya ilçede yayın yapan basın mensuplarının çoğu ilgi gösterdi.

Toplantıda Saadet Partisi Esenler  ilçe başkanı Tuğrul Yalçınkaya belediye meclis üyesi Fevzi Başoğlu ve yönetim kurulu üyeleri hazır bulundu. Basın açıklamasını yapan ilçe başkanı Tuğrul Yalçınkaya bir aylık gelişmeleri anlattı.

Yalçınkaya”on beş bin insanımızla iftar yapmanın mutluluğunu yaşıyorum. Benimle beraber bu çalışmalarda emek veren tüm arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Zaman zaman yöresel dernekleri de gezerek bir dizi çalışmalar yaptık, Esenler belediyesinin yaptığı etkinlikleri olumlu bulmadım. Bu milletin örfüne, ananesine uygun olmayan ve geleneklerine yakışmayan davranışları şiddetle kınıyorum.Ramazan ayı dini bir aydır ve hayır işleme ayıdır, kitleleri toplayarak bu güzel ayı şova çevirmeleri dinimize uygun değildir. Merkez camii’nin dibinde sanatçılar getirerek, stantlar kurarak hoparlörleri sonuna kadar açarak etkinlik yapanlar bilmelidirler ki aynı saat ve dakikalarda insanlarımız teravi namazındaydılar. Bu yanlışı yapanlar çok söz söylene bilir. Dinde farklı davrananları şiddetle kınıyorum, bazı stantlarda ahlaksızlıkların sergilendiği yer olması Ramazan ayının ruhuna aykırı olduğunu gözlemledik. Dinimize yapılan zulümdür.

Devamında yalçınkaya “terör kaynağının bu milleti inançlardan uzaklaştırarak etnik milliyetçiliği hâkim kılmaktır. Ülkemizi etnik gruplara bölerek büyük İsrail devleti kuma hayalleri bir bir gerçekleşiyor. İnsanlarımızın köleleşmemesi ümmetçilik bilinciyle engellenebilir ve bu yaralar bu şekilde sarıla bilir.

Yerelde ise trafik olmuş baş belası bir yerden bir yere gitmek için cambazlık yapmak lazım. Kaldırım çalışmaları sıkıntı yaratmıştır, sokak aralarında yapılan çalışmalar sanki doğa bilecek bir felaketin habercisi, es kaza bir yangın çıksa itfaiye ve ambulansın olay yerine ulaşması imkânsız gözüküyor. Bazen insanların park yüzünden kavga ettiklerini görüyoruz. Bu manzaralar Esenlerimize yakışmıyor.
SP olarak yerel seçimlere hazırız, yerelde oy oranımıza bakarsak ana muhalefet partisiyiz, neden milli görüş kazanmasın diyoruz. Yerelde hedefimiz iktidar olmaktır “dedi

SP Esenler Belediye meclis üyesi Fevzi Başoğlu ise “Esenler de kaldırım ihtiyacı yokken bu kadar kaldırım neden yapıldı.Biz defalarca söyledik önce otopark sorununu çözmelisiniz,sonrada kaldırımları ihtiyaç duyulursa yapmalısınız diyerek devamımda Esenlerin imar sorunu devam ediyor,1/1000 lik planlar meclise Eylülde gelecek şu anda fazla bilgimiz yok,Esenlerimizin yararına ne germiyorsa onu yapacağız.Sorunlarımız çok bakınız Esenlerde 26629 bina var 124000 daire var emsal 5-6 diyorlar bizim hesabımıza göre bu planlarda nüfus artışımız ikiye katlayacaktır.Bunu sonu cundada Esenler yaşanılmaz ilçe olur kanısındayız” dedi

 

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir