18 Temmuz 2024 , Perşembe
Anasayfa / Esenler Haberleri / Esenlerin efsane kaymakamı değişti

Esenlerin efsane kaymakamı değişti

Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal   Tarsusa atandıYÜKSEL ÜNAL (150 x 234)_1

Kaymakam ve vali yardımcılarının görev yerlerinin değiştirilmesine ilişkin mülki idare amirleri atama ve yerlerinin değiştirilmesiyle ilgili    kararnamesi, Resmi gazete`nin bugün kü sayısında  yayınlanarak yürürlüğe girdi. Yayınlanan  atama kararnamesine  göre, 616 mülki idare amirinin görev yerinde değişiklik yapıldı.

Kararnamede   396 ilçe kaymakamı ile 106 vali yardımcısınında görev yerleri  değişmiş oldu.Bu noktada Kütahya Simavdan Esenlere atanan ve

3 yıldırda Esenler’de görev yapan   Yüksel Ünal Tarsus Kaymakamlığı’na atanmış oldu. Kaymakam Yüksel Ünal’ın yerine ise Dilovası Kaymakamı Hulusi Şahin, görevlendirildi.

15 Temmuz Kalkışmasından sonra anlaşılamayan bir nedenle İstanbul vali yardımcılığı görevini ihva eden  Yüksel Ünal’ın Tarsus da göreve başlaması bekleniyor.

Hulusi Şahin Kimdir

1971 yılında Ankara’ da doğdu. İlk, orta ve lise öğretimini Ankara’da tamamladıktan sonra 1988 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde eğitim görmeye başladı. 1992 yılında lisans eğitimini bitirdi. 1994 yılında Aksaray Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. Çeşitli staj aşamalarına müteakip İngiltere’de 8 ay yabancı dil ve İngiliz Kamu Yönetimi üzerine eğitim gördü.

1997 tarihinde 84. dönem Kaymakamlık Kursunu tamamlayarak Karaman ili Kâzımkarabekir ilçesine atandı. Müteakiben Ardahan ili Çıldır İlçesinde 2 yıl görev yaptı. 2001 yılında Trabzon ili Arsin ilçesi Kaymakamlığı görevine atandı.

2004 Yılında İçişleri Bakanlığı tarafından İngiltere Exeter Üniversitesi’ne “Kamu Yönetimi ve Kamu Politikaları” alanında master yapmak üzere gönderildi. “Local Education Authorities Under New Labour” adlı İngiliz Eğitim Sistemi üzerine hazırladığı yüksek lisans tezi Üniversite Senatosu tarafından “merit” (üstün başarı) derece ile kabul edildi.

Ekim 2005’te yurda döndü. 2006 yılında Adıyaman ili Besni Kaymakamlığına, 2009 yılında da Çorum ili Sungurlu Kaymakamlığına atandı. Bu ilçelerimizdeki görev süresine müteakip Kocaeli ili Dilovası Kaymakamlığına 2013/463 sayılı Kararname ile atandı.

Evli ve 3 çocuk babası olan İlçemiz Kaymakamı Hulusi ŞAHİN, İngilizce bilmektedir

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir