6 Haziran 2023 , Salı
Anasayfa / Esenler Haberleri / Esgevde mezuniyet coşkusu

Esgevde mezuniyet coşkusu

Öğrencilerin hem sosyal, hem de zihinsel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla kurulan Esenler Gençlik Merkezi ve Bilgi Evi (ESGEV)’in Çiftehavuzlar ve Fatih mahallerinde hizmet veren şubeleri, düzenledikleri coşkulu bir törenle eğitim – öğretim yılını noktaladı.

Esenler Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleşen yıl sonu mezuniyet törenine Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Ömer  Çetinkaya, Eğitim Bilimleri ve Sosyal Araştırmalar Derneği (EBSAD) Genel Başkanı Şaban Karaköse, Çiftehavuzlar ESGEV Koordinatörü Abdülhekim Demir ile çok sayıda ESGEV öğrencisi velileriyle birlikte katıldı. İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından başlayan programda Fatih ve Çiftehavuzlar mahallerinde hizmet veren ESGEV’ler, yıl boyunca yaptıkları faaliyetleri sinevizyon gösterisi ile tüm izleyenlerle paylaştı. Programın açılış konuşmasını yapan Eğitim Bilimleri ve Sosyal Araştırmalar Derneği (EBSAD) Genel Başkanı Şaban Karaköse, ESGEV’in çocuklara yeteneklerini özgürce ortaya koyabilecekleri yeni fırsatlar sunduğuna dikkat çekerek, yapılan tüm çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Karaköse’nin ardından kürsüde bir konuşma yapan Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Çetinkaya ise; “Çocuklarımız bizim en kıymetli varlıklarımız, canlarımız. Sanki Cenab-ı Allah’ın dünyaya melek olarak gönderdiği; fakat bizim şekillendirdiğimiz çocuklarımız onlar” dedi.

Çocuklarımız bizim için fırsat
Anne – babalara çocuklarını iyi yetişmeleri konusunda tavsiyelerde bulunan Çetinkaya, “Biz onları güzel yetiştirirsek dünya güzel olacak. Çocuklarımız bizim geleceğimiz. Bu milletin geleceği çocukların ellerinde. Onlar bizim için çok önemli bir fırsat. Dünyadayken mal mülk edinmek insanı mutlu etmez. Çocuklarınızın kötü alışkanlıkları varsa, dünyanın malı mülkü sahibi olsanız da hiçbir anlam ifade etmez” diye konuştu.
 “Çocuk, evin önünde akan bir su gibidir” diyen Çetinkaya, eğitimin önemine vurgu yaparak, Esenler Belediyesi’nin çocuklara sahip çıkmak ve onların eğitimlerine katkı sunmak için gönüllü sivil toplum kuruluşlarıyla harekete geçip ESGEV’leri kurduğunu söyledi. ESGEV’lerde çocukların çok büyük işler ortaya koyduklarını belirten Çetinkaya, “Bugün gördüğümüz gibi çok güzel neticeler alıyoruz. Hem çocuklarımızın hem de velilerimizin büyük memnuniyeti var. Biz de çocukların eğitimine katkıda bulunmaktan çok mutluyuz” dedi. Çetinkaya, konuşmasının ardından ESGEV’li öğrencilerin kendisine takdim ettiği hediyeyi alarak teşekkür etti.

ESGEV sayesinde özgüvenim arttı
Program ESGEV’den mezun olan öğrencilerin duygu ve düşüncelerini anlatmasıyla devam etti. Fatih Mahallesi’nde hizmet veren ESGEV’den mezun olan Zeynep Elibol adlı bir öğrenci yaptığı konuşmada; ESGEV sayesinde el sanatlarına yöneldiğini ve bu sayede ebru sanatı yapmaya başladığını anlattı. ESGEV’den mezun olan Hasan Can adlı bir başka öğrenci ise; ESGEV’e başladıktan sonra kötü alışkanlıklardan uzak durduğuna ve hayatına bir çok yenilikler kattığına dikkat çekti. Hayatında ilk kez ESGEV’de almış olduğu eğitimler sayesinde madalya aldığını vurgulayan Can, “Kendime olan özgüvenim arttı. Ben de büyüdüğümde ESGEV’lerde çocuklara eğitim vermek istiyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından ESGEV’lerden mezun olan toplam 43 öğrenciye mezuniyet belgeleri verildi. Heyecanlı oldukları gözlenen öğrenciler zaman zaman duygusal anlar yaşadılar. Program, ESGEV’li öğrencilerin folklor, dans gösterileri ve tiyatro oyunlarıyla sona erdi.

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

Tricks Your Best First Date

Happening a first date is a lot like investing a week-end in Las vegas – …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir