18 Temmuz 2024 , Perşembe
Anasayfa / Esenler Haberleri / Esinder’in cevizlibahçe konut startını bakan Bayraktar verdi.

Esinder’in cevizlibahçe konut startını bakan Bayraktar verdi.

ESİNDER YAPI A.Ş.’nin Nene Hatun Mahallesinde yapılacak olan kentsel dönüşüm çalışmalarının startını Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar,Anayasa Komisyonu Başkanı  Ak Parti İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu, Ak Parti İstanbul Milletvekili Osman Aşkınpak,Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal,Esenler Belediye Başkanı M.Tevfik Göksu  ve Ak Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan verdi.

mansetEsenler Menderes Mahallesinde yeni yapılan Hasip Dinçsoy İlk Okulu’nda gerçekleşen törene; Çevre ve Şehircilik BakanıErdoğan Bayraktar, TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu, AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Aşkın Bak, Esenler KaymakamıYüksel Ünal, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, ESİNDER Yönetim Kurulu Başkanı Özkan Ercan, Belediye Başkan Yardımcıları, AK Parti Esenlerİlçe Başkanı Umut Özkan, ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Programda konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar;“Esenler’deki bu projede Belediye organize ediyor, vatandaş ise müteahhitle anlaşarak konutunu depreme dayanıklı yapılar olarak dönüştürüyor. Biz ise Bakanlık olarak uygun ortamın oluşmasını sağlıyoruz” dedi. Yapılan konuşmaların ardından Bakan Bayraktar, Belediye Başkanı Göksu, Esinder Yönetim Kurulu Başkanı Özkan Ercan ve beraberindeki protokol üyeleriyle birlikte video konferans sistemi ile Türkiye’nin ilk özel teşebbüs eliyle yürütülecek kentsel dönüşüm çalışmalarının da startını verdi.

 

Esinder Yapı A.Ş.’nin Nenehatun Mahallesinde gerçekleştireceği  Cevizlibahçe projesinde toplamda 10 bin 500 metrekarelik alan içinde 260 hak sahibine yerinde dönüşüm projesini uygulanacak.Cevizlibahçe projesi kapsamında yüzde 70 yeşil alan, spor salonları, yüzme havuzları ve otoparklarla tamamen bir sosyal donatı alanı oluşturulacak.

 

 

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir