3 Aralık 2023 , Pazar
Anasayfa / Esenler Haberleri / FENERBAHÇE FUTBOL OKULUN’DAN SONRA BASKETBOL OKULU’DA AÇIYOR.

FENERBAHÇE FUTBOL OKULUN’DAN SONRA BASKETBOL OKULU’DA AÇIYOR.

ESENLER’DE BİR İLK :

 FENERBAHÇE  FUTBOL OKULUN’DAN SONRA BASKETBOL OKULU’DA AÇIYOR.

Fenerbahçe spor kulübü, ilçemizde 8 yıldır faaliyet gösterdiği futbol okulunun yanı sıra şimdide basketbol okulu açmak için  çalışmalara   başladı.

 Bu noktada   Fenerbahçe nin   spor okulları koordinatörü Kenan Kasım Taştan; gazetemize yaptığı açıklamada “ Kulübümüz uzun bir araştırmanın sonucun’da Esenlerin genç ve yetenekli potansiyelini  yakalayarak , burada  keşfedilmeyi bekleyen yıldızları futbol ve basketbol altyapılarımıza kazandırmak için spor okulu faaliyetine başlamıştır” dedi.

Taştan açıklamasını şöyle sürdürdü” Bizim bütün eğitimlerimiz alt yapımız tarafından planlanıp , takip  edilmektedir. Bizim bir tane  bile yeteneği gözümüz’ den kaçırma gibi bir  ihtimalimiz yok,bu  yıl Atışalan Spordan1995  Doğumlu olan  Faruk kardeşimizi Fenerbahçe  altyapı akademi takımımıza gönderdik yine U-14  Takımının kaptanı olan 1997 Doğumlu  Eray  kardeşimizi   1999 Doğumlu  Mahsun kardeşimizi  Fenerbahçe   altyapısına  aldık  böyle yetenekleri almaya da devam edeceğiz bizim keşfettiğimiz  sporcularımız.

 Esenler Yeni Mahallede bulunan  “Kayalar Tesislerinde” Eğitimlerini sürdürürken tasarladığımız  basketbol okulumuz ise İbrahim Turan Lisesi Spor salonunda eğitimlerine başlayacaktır” dedi.Taştan konuşmasının sonunda “ Futbol ve Basketbol Okullarımıza çok büyük  ilgi var, bu ilgi  sadece Esenler ’den değil,Buna  Bayrampaşa, Güngören, Gaziosmanpaşa, Bağcıları da ekleyebiliriz” dedi.Evet biz FB kulübüne   ( 06–16 )Yaş arası yeni yıldızlar arıyoruz demeyi’ de ihmal etmedi.

Hakkında Site Yöneticisi

Göz Atın

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimler’ de Esenler ‘de siyasi partilere belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği için aday,adaylık müracaatları devam ediyor.

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimleri için Esenlerde siyasi partilere belediye başkanlığı ve belediye meclis …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir