6 Aralık 2023 , Çarşamba
Anasayfa / Esenler Haberleri / Gelecek partisi elleri ile yaptığı aşureyi halka dağıttı.

Gelecek partisi elleri ile yaptığı aşureyi halka dağıttı.

Gelecek Partisi Esenler ilçe  ilçe teşkilatı  İl başkanı İsa Mesih Şahin ve diğer siyasi  ilçe başkanlarının   sivil toplum kuruluşu başkanları ve yöneticilerinin katıldığı aşure programına halkta yoğun ilgi gösterdi.

Gelecek Partilisi, Esenler ilçe teşkilatı Esenler cumhuriyet meydanında düzenlediği aşure programına, Gelecek Partisi İstanbul il başkanı İsa Mesih Şahin, İyi Parti Esenler  ilçe Başkanı Ömer Kara, BBP Esenler İlçe başkanı Mehmet Canpolat, Esenler Dernekler Federasyonu   (ESDEF )Başkanı Cuma Helvacı    Fırıncılar odası Esenler sorumlu  başkanı Mustafa Çiçek, mahalle muhtarları ve  vatandaşlar katıldı.

Aşure dağıtım programı  açılış konuşmasını   ilçe başkanı Mustafa Kaplan yaptı: Kaplan konuşmasında ” muharrem ayının son günlerinde Hz Hüseyin’i ve onunla şahadete erenleri anmak için, onların yasını tutmak için bugün bu programı gerçekleştirdik.

Aşuremizi kaynattık ve sizlere ikramda bulunacağız. Aşure; farklılıkların ve ayrı düşüncelerin kaynaşarak, tatlı bir birlikteliğe nasıl dönüşebileceğini bizlere göstermektedir. Birbirinden farklı ve çeşitli gıda maddelerinin birleşerek, tek bir yiyecek haline geldiği aşure, verdiği tat ve görüntü ile de önemli mesajlar vermektedir.

Gelecek partisi İstanbul il başkanı İsa Mesih Şahin: İlçe başkanıma yönetimine böyle bir organizasyonu gerçekleştirdikleri için teşekkür ediyorum. Aşure Mülümanlar için her şeyden önce birlik- beraberlik ve kardeşliğin sembolüdür. Gelecek partisi olarak bu topraklarda birlik ve beraberliğin olmasını, huzurun ve güveni sizlerle birlikte sağlamak için yola çıktık.  Bu kanlı tarih ve buna benzer olaylardan ders alarak; tasada ve kıvançta bir olan Türk milletinin, bu özel coğrafyada kardeşçe yaşamaktan başka çıkar yolu olmadığını herkes artık anlasın. Bu cennet vatanımız başta olmak üzere, bütün İslam coğrafyasının ve insanlığın esenlik içerisinde huzurlu, mutlu, birlik ve beraberlik içerisinde olmasını diliyorum.

 

 

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimler’ de Esenler ‘de siyasi partilere belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği için aday,adaylık müracaatları devam ediyor.

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimleri için Esenlerde siyasi partilere belediye başkanlığı ve belediye meclis …

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir