5 Aralık 2023 , Salı
Anasayfa / Esenler Haberleri / Göksu:Gölge etmeyin yeter

Göksu:Gölge etmeyin yeter

Esenler belediye başkanı Mehmet Tevfik Göksu: İlçede yayın hayatını sürdüren yazılı ve görüntülü basını bilgilendirme toplantısının genelini Kentsel Dönüşüme ayırırken ne olur biz bu zamana kadar sürekli destek istedik maalesef köstek oldunuz. Buraya kadar tamam. Bundan böyle  gölge etmeyin yeter”dedi.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun direktifleriyle gerçekleşen  2. Yerel Basın Divanı’na  ilçede yayın hayatını devam ettiren yerel basın kuruluşu temsilcileri katıldı. Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun bilgilendirme toplantısına gazetemizi temsilen Gazetemizin İmtiyaz Sahibi ve TV 2000’de “BAŞKAN NE DEDİ? ve “BİZİM KÖYÜN DERNEĞİ” Program sunuculuğu  yapan Şükrü Şahin ve TV 2000 Genel Müdürü Selim Kebapçı katıldı.  Esenler Kültür Merkezide önce yemekler yenildi sonra hizmetler anlatıldı. Belediye başkanı Mehmet Tevfik Göksu açış konuşmasının başında Duayen gazeteci yazar Mehmet Ali Brand’ ın vefatından dolayı gazeteciler baş sağlığı diledi. Daha sonra

göreve geldiği 2009 yılından bu güne   yaklaşık 4 yıldır  yapılan çalışmaları tek, tek örneklerle   anlatarak konuşmasına devam eden Mehmet Tevfik Göksu, ilçede son 3 yıl içinde hayata geçen fiziki, sosyal ve kültürel çalışmalar hakkında basın mensuplarına bilgi verdi.  Esenler’in lokasyon itibariyle çok önemli bir ilçe olduğunu belirten Göksu, 29 Mart 2009 yılı Yerel Seçimleri öncesinde vatandaşa verilen sözleri yerine getirdiklerini ve o sözlerin şu anda yüzde 100 ilerisinde olduklarına dikkat çekti. Esenler’de çok yoğun bir çalışma temposu içinde olduklarını anlatan Göksu, göreve geldiği günden bu yana her mahallenin fiziki, sosyo- kültürel ve ekonomik alanlardaki sorunlarını tespit edip, bu sorunlara karşı kapsamlı bir çalışma yaptıklarını söyledi.

ESENLER MARKA ŞEHİR OLACAK

Esenler’in şehrin vizyonunun yönetimi anlamında bir laboratuvar konumuna geldiğini söyleyen Göksu, bugüne kadar toplam 355 tane projeyi hayata geçirdiklerini belirtti.  Bu projelerin her birinin bir felsefi temeli, felsefi karakteri olduğunu söyledi. Şehre sosyal ve ekonomik değer katmanın çok önemli olduğunu vurgulayan Göksu, “Esenler, altın değerinde bir ilçe. Bu altın gerçek anlamda değerini bulacak ve değeri anlaşılacak” dedi. Esenler’deki her bir insanın kendisine gelecek tahayyülü çizip ufkunu çok geniş tutması gerektiğini söyleyen Göksu, “Esenler’de kim ne olmak istiyorsa önce vizyonel olacak. Siyasi aktörlerin de halka bu vizyonu vermeli” dedi. “Esenler’e karşı vefa sorumluluğu olan herkes Esenler’in sorunlarını siyaset üstü tutarak bir perspektif üretirse Esenler’in geleceğine çok önemli katkı sunar” diyen Göksu, Esenler’i İstanbul’a yakışan bir marka şehri yapacaklarını söyledi. Türkiye’nin 21.yüzyıla girdiğini ve bu yüzyılda yeni bir vizyon ortaya koyduğunu dile getiren Göksu, “Türkiye’nin 21. yüzyılda ortaya koyduğu vizyona yakışan işler yapmazsanız çok geride kalırsınız” dedi.

HALKIN KALESİNE GOL ATMAYIN

Sosyal alanda uygulamaya konulan EDİM Hayır Market, ESKAM (Esenler Belediyesi Kariyer Merkezi) projeleri hakkında da bilgi veren Göksu, EDİM marketin tarihi bir fonksiyon icra ettiğini, ESKAM’ın da binlerce kişiyi işe yerleştirdiğini söyledi. Yakın bir zaman içinde EDİM marketin yanına Engelli Marketi de açacaklarını söyleyen Göksu, engellilerin bu marketten ihtiyaç duydukları her şeyi alabileceklerini belirtti. Konuşmasına Kentsel Dönüşüm Projeleri hakkında bilgi vererek devam eden Göksu, kentsel dönüşüm konusunda İstanbul’da en önde yer alan ilçenin Esenler olduğunu dile getirdi. Kentsel dönüşüm çerçevesinde kamulaştırma faaliyetleri için büyük harcamalar yaptıklarını anlatan Göksu, tarihi sorunları da kentsel dönüşümle çözdüklerini belirtti. Kentsel dönüşümde gelinen süreç hakkında da bilgi veren Göksu, vatandaşların da kentsel dönüşüme büyük destek verdiklerini belirtti. Kentsel dönüşüm konusunda basın mensuplarına da çağrıda bulunan Göksu, “ Halkın kalesine gol atmaya çalışmayın. Bu millete çelme takmayın. Bir insan ölürse bunun vebalini ödeyemezsiniz” dedi.

Göksu, konuşmasının ardından basın mensuplarından gelen soruları cevapladı.

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimler’ de Esenler ‘de siyasi partilere belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği için aday,adaylık müracaatları devam ediyor.

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimleri için Esenlerde siyasi partilere belediye başkanlığı ve belediye meclis …

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir