3 Aralık 2023 , Pazar
Anasayfa / Esenler Haberleri / Has Parti Esenler ilçe Kongresi yapıldı.

Has Parti Esenler ilçe Kongresi yapıldı.

 Has Parti Esenler ilçe Kongresi yapıldı.Has Parti Esenler ilçesi  1. olağan Kongresi  mevcut başkan Burhan Kocaman  tek listeyle girdiği kongrede tekrar başkan olarak çıktı.Has Parti ilçe Kongresine daha önceden katılacağı belirtilen genel başkan Prof.Dr.Numan Kurtulmuş ancak telefonla bağlanarak kongreye katılanlara başarılar diledi.   Has Parti  İstanbul il başkanı  Mehmet Bekaroğlu.Burhan Kocamanı yalnız bırakmazken, Yine Esenler’deki bazı STK  başkanları  ve yöneticileri  ,mahalle muhtarları ve  partilieler katıldı. Kengrede konuşan mevcut ilçe başkanı Burhan Kocaman : Esenler üvey evlat muamelesi yapılıyor.“dedi.Has Parti 1. olağan kongresinde  uzun,uzun konuşan   İlçe Başkanı Burhan Kocaman  öncelikle   Partimizin 1. olağan kongresine  katılan tüm  her kesi, kucak dolusu  sevgilerimle selamlıyor hepinize hoş geldiniz diyorum”dedi..Evet ben görev yaptığım Esenler  belediye meclisinde tam  20 yıldır yüz yüze baktığım ve  siyasi arkadaşlarımla halkımın yararına olan her şeye evet dedim.Ama sizin yararınıza olmayan hiç bir şey içinde adeta  kıyasıya şavaştım .Üzülerek bazı şeyleri söylemek istiyorumki 1992’den bu güne Esenlerin gerek merkezi hükümet gerekse büyükşehir belediyesi tarafından üvey evlat muamelesi görmüştür.Ne hikmetse İstanbul’un en ücra köşelerine yapılan yardımların hiçbirin den biz  nasiplenemedik.“
 Bir Kaşık Suda yaygara koparıp şovmenlik yapıyorlar.
 “Esenler İstanbul’un merkezin’de  olan bir ilçe.20 yıl yatırım yapılmayan bu  ilçemize şimdileri bir şeyler yapmak isteyenler yaptıklarını bize lütuf gibi sunuyorlar. Sadece bir kaşık suda, yaygara koparıp şovmenlik yapıyorlar.Yine üzülerek söylüyorum ki günler geçtikçe Esenler hizmet almaktan mahrum ediliyor.Hizmet yaptıklarını söyleyenler ellerine karton parçalarını alarak her gittikleri yerde insanlarımıza proje diye gösteriyorlar.”
Bu dönem gördüğüm zulmü hiçbir dönem görmedim
 ”Esenler Belediyesin’de Has Partinin tek meclis üyesi benim .3 donemdir’de belediye  meclis üyeliği   yapıyorum. Ne yazık ki üzülerek ifade ediyorumki  bu dönem gördüğüm zulmü hiçbir dönem görmedim.Belediye meclisin’de beni tartaklamaya kalktılar,mikrofonumun sesini kıstılar,konuşturmadılar sebebi ise sizlerin haklarını savunmaktı.Hem İktidarın hem de Ana Muhalefet’in muhalefeti oldum.Bunların tek istedikleri Ya bizden olacaksın,ya da terk edip gideceksin. Eleştiriye tahammülü olmayan bir anlayışla karşı karşıyayız.İktidarla ana Muhalefet bir araya gelerek işbirliği yapıyorlar.Anlaşma yapıyorlar. Onları buradan tabanlarına şikayet ediyorum.Ne kanun , ne tüzük ne de üsluba uyuyorlar.Kendi istedikleri gibi meclisi yönetmek istiyorlar.
Kocaman konuşmasını şöyle sürdürdü:Evet arkadaşlar:Bu zamana kadar  yaptıkları tek şey , istimlâk yapmak. Tam  17 trilyonluk istimlâk bedelinin dokuz trilyonunu kültür alanı yapılacak dediler ancak yapmayarak başkasına     verdiler. Dün bu gelişmeleri dosyalayarak il başkanımıza verdik.
Biz yoksul bir ilçede yaşıyoruz.2011‘de 134 trilyonluk tahmini bütçe yaptık. Ama gerçekleşen bütçemiz 101 trilyondu.Bu bütçe ile beş yüz bin  nüfuslu ilçeye hizmet yapamazsınız.20 yıldır Esenler diye bir ilçenin varlığından kimsenin haberi yok.Büyükşehir Belediyesi yüz elli bin nüfuslu Silivri’ye 2 katrilyon yardım yaparken Esenler 100 trilyon yardım yapmıştır.Esenler2in sayesinde Büyükşehir Belediyesini kazandılar.Oyları aldılar;yardım yapmadılar.Bugüne kadar tek yapılan Dörtyol’a bir tünel açmak olmuştur.Esenler Belediyesinin şu anda kırk dokuz trilyon borcu var.Peki ne yapıyorsunuz diye sorduğumuzda Belediye Başkanı eline aldığı kartonlarla yaptığı hizmetleri göstermeye çalışıyor.Elinde bina resimleri var ama binalar yok.Halktan da emlak vergilerini beş katına çıkararak alıyor.Yaptıkları Yaptıkları tek şey istimlâk yapmak. On yedi trilyonluk istimlâk bedelinin dokuz trilyonunu kültür alanı yapılacak bir yere verdiler. Dün bu gelişmeleri dosyalayarak il başkanımıza verdik. dedi

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimler’ de Esenler ‘de siyasi partilere belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği için aday,adaylık müracaatları devam ediyor.

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimleri için Esenlerde siyasi partilere belediye başkanlığı ve belediye meclis …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir