6 Aralık 2023 , Çarşamba
Anasayfa / Esenler Haberleri / İŞ BANKASIN’DAN ESİNDER AŞ’YE SINIRSIZ KREDİ

İŞ BANKASIN’DAN ESİNDER AŞ’YE SINIRSIZ KREDİ

  Esenler’den başlayan  kentsel dönüşüm projesi hız kesmeden devam ediyor. Projenin en hızlı ilçesi olan Esenler, İş Bankası’nın finans desteği ile dönüşümde büyük bir mesafe kat ediyor. Esenler Belediyesi ile 17 Ekim tarihinde imzalanan “Kentsel Dönüşüm Kredisi” protokolünün ardından, İş Bankası bu kez de Esenler’deki Müteahhitlerin Kentsel Dönüşüm için kurduğu ESİNDER AŞ ile işbirliğine gitti.  Riskli yapı olduğu raporla tespit edilen binaların yıkılarak, depreme dayanıklı binaların yapılabilmesi için İş Bankası ve ESİNDER AŞ arasında “Kentsel Dönüşüm Yapı Güçlendirme Kredisi” protokolü imzalandı.
Dörtyol Meydanındaki şirket merkezinde gerçekleştirilen protokole, Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Faruk Aydın, Esenler Belediyesi Genel Koordinatörü Mehmet Çelik, ESDEF Başkanı Süleyman Kahveci ve İş Bankası Bireysel Bankacılık Satış Müdürü F. Cem Eyüboğlu katıldı.
DÖNÜŞÜM TEK TARAFLI YAPILAMAZ
ESİNDER AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Özkan Ercan, programda yaptığı açılış konuşmasında desteklerinden dolayı Esenler kamuoyuna teşekkür etti. “Kentsel Dönüşüm Yapı Güçlendirme Kredisi” projesinin birden bire gelişmediğini belirten Ercan, “Bir yıl boyunca bu kredi üzerinde çalışıyorduk. İnşallah hayırlı uğurlu olur. Bu kredi ile vatandaşımız bir ödeme yapacak ama 60 bin liralık dairesini verecek 60 bin liralık ödeme yapacak ve 200 bin liralık yeni, depreme dayanıklı eve sahip olacak. Ayrıca inşaat süresince kira yardımında bulunulacak. Kentsel Dönüşüm projesi tek taraflı yapılamaz. Her kesimin desteğini almak zorundayız. Ben bu vesileyle Sayın Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza ve destek veren herkese şükranlarımı sunuyorum” dedi.
BAŞARILI OLACAĞIZ
Ercan’ın ardından söz alan Esenler Belediyesi Başkan Yardımcısı Faruk Aydın, seçim zamanında taahhütlerinin arasında Kentsel Dönüşüm projesi olmadığını belirtirken, dönüşüme duyarsız da olmadıklarını ifade etti. Esenler’de 6 bölgede yaklaşık 230 dönüm alanda Kentsel Dönüşüm yaptıklarını ifade eden Aydın, “Dönüşüm projesinde başarılı olacağımızı inanıyorum. Bu kredinin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Güzel işlerin çıkacağından şüphem yok. Yaklaşmakta olan kurban bayramınızı kutluyorum” şeklinde konuştu.
BU KREDİ, SOSYAL PROJE GİBİDİR
İş Bankası Bireysel Bankacılık Satış Müdürü F. Cem Eyüboğlu,  İş Bankası’nın hamiyetperver bir banka olduğunu söylerken, “Biz burada sosyal fayda açısından heyecanlandıran yönün yanı sıra, ESİNDER ile yapacağımız işbirliğini vatandaşlarımızla birlikte finansal desteği de son derece memnuniyet verici olarak görüyoruz. Bu bir güç birliği projesidir. Vatandaşlarımız son derece uygun şekilde kullanacakları kredi ile, hiç bir sıkıntı çekmeden, uygun faiz koşullarıyla yeni evlerine sahip olacaklar. Hem müteahhitlerimiz hem de vatandaşlarımız ile önemli bir sürece giriyoruz. Bu bir sosyal proje gibidir ve böyle bir projeden dolayı tüm ekibimizle kendimizi çok mutlu addediyoruz” diye konuştu.
BİZ DE DESTEKLİYORUZ
Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu ise yaptığı konuşmasında kentsel dönüşümün kanayan bir yara olduğunu ifade etti. Esenler için de çok önemli bir sorun olduğunu belirten Madenoğlu, “Hükumetimizin kanayan yarayı durdurmak için yaptığı çalışmalar ortadır. Başbakanımızın dönüşümde ilk kazmayı Esenler’den vurdu ve Esenler’de dönüşüm 4 koldan devam ediyor. ESİNDER’in kurulması da Esenler için önemlidir. Ne zaman bir sosyal proje gerçekleştirsek, ESİNDER projelerimize destek veriyor. Şimdi de kentsel dönüşüm gibi büyük projeye giriştiler. İyi bir organizasyon ile hazır geldiler. ESİNDER bu işi yaparken finansal destek ararken, İş Bankasını yanında buldu. Ben İş Bankası cephesinde, Üçyüzlü Şube Müdürüne, Genel Müdürüne ve ilgili Müdürüne teşekkür ediyorum ve onları kutluyorum. ESİNDER deki arkadaşlarımızı da kutluyorum bu işe giriştiler taşın altına eline koydular. Belediyemize ve Başkan Tevfik Göksu’ya da teşekkür ediyorum. Biz de Merkezi Hükumetin yerel bazda Kamu Yönetimi olarak biz de bu projeyi destekliyoruz, yanındayız hatta takipçisiyiz. Bu protokolün hayırlara vesile olmasını temenni ederken, Kurban bayramınızı da içten tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından  İş Bankası Bireysel Bankacılık Satış Müdürü F. Cem Eyüboğlu ve ESİNDER AŞ Yönetim Kurulu Başkanı arasında “Kentsel Dönüşüm Yapı Güçlendirme Kredisi” protokolü imzalandı.

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimler’ de Esenler ‘de siyasi partilere belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği için aday,adaylık müracaatları devam ediyor.

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimleri için Esenlerde siyasi partilere belediye başkanlığı ve belediye meclis …

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir