29 Mart 2023 , Çarşamba
Anasayfa / Esenler Haberleri / İşbankasın’dan kentsel dönüşüme düşük faizli kredi desteği

İşbankasın’dan kentsel dönüşüme düşük faizli kredi desteği

İşbankasın’dan kentsel dönüşüme düşük faizli kredi desteği

Esenler Belediyesi ile İş Bankası arasında imzalanacak protokolle, evleri kentsel dönüşümle yenilecek vatandaşlar için cazip şartlarla kredi imkânı sağlanacak.

Kentsel dönüşüm uygulamalarının lokomotifi Esenler Belediyesi, yürürlüğe giren yeni yasal düzenleme çerçevesinde mevcut riskli binaların yıkılıp yerine yeni konutların inşa edilmesi aşamasında en üst düzeyde vatandaş memnuniyeti için elinden geleni yapıyor. Kentsel dönüşüm projeleri kapsamında evleri yıkılan vatandaşlara taşınma ve kira ücretlerini ödeme, çocuklarına okul servisi temin etme gibi onların her türlü ihtiyaçlarını karşılayarak mağduriyetlerini önleyen Esenler Belediyesi, aynı aileler için şimdi de kredi desteği sağlıyor.

Esenler’deki kentsel dönüşümü hızlandırmak ve vatandaşlara ek külfet getirmeden daha güvenli ve lüks dairelerde yaşamalarına imkân sağlamak amacıyla Esenler Belediyesi ile İşBankası arasında kredi protokolü imzalanacak. Bu protokolle, kentsel dönüşüm kapsamında finansmana ihtiyaç duyanlar cazip şartlarda kredi kullanabilecekler.

Evleri kentsel dönüşümle yenilenen vatandaşların kullanabileceği ve bankacılık sektöründe ilk kez İş Bankası’nın uygulamaya geçirdiği “Kentsel Dönüşüm Yapı Yenileme Kredisi” protokolü, kentsel dönüşüm için ilk adımın atıldığı Esenler’de, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu ileİş Bankası Genel Müdürü Adnan Baliarasında imzalanacak. Protokol töreninde basın kuruluşunuzu temsilen bir arkadaşımızı aramızda görmekten mutluluk duyarız.

İlginizi ümit eder, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

 

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

Necmettin ERKAN AK Parti’den Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı.

Necmettin ERKAN AK Parti’den Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı. -TİCARET BAKANLIĞI ESNAF, SANATKÂRLAR VE KOOPERATİFÇİLİK GENEL …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir