3 Aralık 2023 , Pazar
Anasayfa / Esenler Haberleri / Kurtarma ekibimiz Van’da

Kurtarma ekibimiz Van’da

Esenler Arama Kurtarma Ekibi Van’da

Esenler Belediyesi, 7.2 büyüklüğündeki depremle sarsılan Van için seferber oldu. Van’da yaşanan tüm Türkiye’yi hüzne boğan depremin ardından harekete geçen Esenler Belediyesi Kurtarma Ekibi ESKUT bölgeye sevk edildi.  Ayrıca ilçede yardım kampanyası başlatıldı.

Esenler Belediyesi’nin gerek Pakistan’da yaşanan yüzyılın sel felaketi, gerekse Somali’de açlıkla mücadele eden insanlar için başlattığı seferberliği, şimdi de Van için başlattı. Van’da önceki gün meydana gelen 7.2 büyüklüğündeki depremin acı bilançosunun ortaya çıkmaya başlamasının ardından harekete geçen Esenler Belediyesi, gönüllü Esenler Belediyesi çalışanlarınca kurulan ve  yıllardır Sivil Savunma Müdürlüğü’ne bağlı arama-kurtarma uzmanları nezaretinde aldıkları teorik ve pratik bilgileri, çeşitli tatbikatlar ile Esenler halkına ve öğrencilere sunan Esenler Belediyesi Kurtarma Ekibi (ESKUT)’ne bağlı 16 kişilik bir ekibi,  gerekli alet – edevatı ile birlikte dün Van’a sevk edildi.   

Tek bir yürek olalım

ESKUT ekibini başarı dilekleriyle Van’a uğurlayan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, arama-kurtarma çalışmaları tamamlanana kadar ESKUT’un Van’da kalacağını ve ihtiyaca göre ekibin takviye edilebileceklerini söyledi. Tüm ekibe “Allah yolunuzu açık etsin” dileklerinde bulunan Göksu, “Enkazın altındakini kendiniz, ya da yakınınız olduğu bilinciyle hareket ederek, her bir canımızı kurtarmak için elinizden geleni yapın. Bunun için canla, başla çalışacağınıza gönülden inanıyorum” dedi. Göksu, Van için herkesi birlik ve beraberlik içinde tek bir yürek olmaya çağırdı.

Kampanya başlatıldı

Bu arada Esenler Belediyesi, Esenler Toplumsal İletişim Merkezi (ESTİM) aracılığı ile bir yardım kampanyası başlattı. Kampanya ile Esenler’deki hayırsever vatandaşlardan, çadır, battaniye, çocuk bezi, mont, kazak, çizme gibi ihtiyaç malzemeleri toplanarak deprem bölgesine ulaştırılacak. Bu konuda da Esenler halkından destek bekleyen Göksu, “Kadirşinas ve hayırsever Esenler halkı gerek Pakistan, gerekse Somali için gerekeni fazlasıyla yaptı. Şimdi Van’daki kardeşlerimiz için de halkımızdan destek ve yardım bekliyoruz. İnşallah madden ve manen deprem bölgesindeki kardeşlerimizin yanında olacağız” şeklinde konuştu.

Bağış ve Yardımlar İçin İletişim:                          

  ESTİM:                                0 212 444 00 73

Özcan Hamza:                 0 530 661 49 52

Aydın Dedeoğlu:                        0 530 661 49 56 (ESKUT Ekip Lideri)

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimler’ de Esenler ‘de siyasi partilere belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği için aday,adaylık müracaatları devam ediyor.

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimleri için Esenlerde siyasi partilere belediye başkanlığı ve belediye meclis …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir