23 Eylül 2023 , Cumartesi
Anasayfa / Esenler Haberleri / Minibüslerin kaldırılması kadınlara ödüldür

Minibüslerin kaldırılması kadınlara ödüldür

 Haber 7 ‘de bu gün   Esra Elönünün minibüslerle ilgisi yazısı dikkatimizi çekti.İşte ondan dolayıdır ki  biz de bu yazıyı gazetemize taşıdık.

Minibüslerin kaldırılması kadınlara ödüldür

Trafiğin canına teneke tıkayan, yolları baba çiftliği sanıp olmadık yerlerde ablak ablak duran korkulukların toplatılması bence takdire şayan bir hizmettir!

 

   Şükür namazı için arka safları dörtleyin bakalım!

Kimse minibüs şoförlerinin avukatlığıyla indi bindi yapmasın! Çığırtkanlığa gerek yok sakin olun! Teşekkürler Sayın Topbaş! Bakıyorum da bugün Porsche camlarını yarılayıp keyfin nallarını havaya doğru diken zengin muhalifler bir anda minibüs esnafının ekmek edebiyatçısı olmuşlar..

Buyurun size kentleşme, buyurun size hizmet! Ya dolu konserveye adam salamurası yapmaya kalkan şoförler eğitilecekti ya minibüsler kaldırılacaktı. Yakında emeğin sinemasından gırtlak yırtanlar emeğin minibüsünden de miting yapmaya kalkarlarsa şaşmam! Trafiğin canına teneke tıkayan, yolları baba çiftliği sanıp olmadık yerlerde ablak ablak duran korkulukların toplatılması bence takdire şayan bir hizmettir!

Artık kafasına yediği çantayla başına taciz kuşu konmuş adamların minibüslerden fırlayıp Şener Şen gibi kaçtığına şahit olmayacağız aman ne üzücü! Artık biraz yavaş evladım diyen yaşlıya gözleriyle dalan şoförlerin “ Beğenmiyorsan taksiye atla amca” deyip varoş rapçileri gibi zıplaya zıplaya sövdüğüne şahit olmayacağız. Yolların kabası kibarca alındı bence güzel de oldu. Esnaf adına çığırtkanlık yapıp konserve kalaylayan adamlara da gerekli açıklama yapılmış bence;

 “Artık kentin modernleşme sürecinde küçük araçlar yerine büyük araçlı toplu taşımanın olması gerekmekte. Bunu yaparken de bir tarafı yok ederek, tek taraflı düşünmüyoruz. Zaten metrobüs hattında bazı minibüs hatları başka noktalara çekildi. Minibüs esnafını asla mağdur etmeden yeni sisteme entegre edeceğiz. Halkımızın da bazı minibüs esnafının yanlış davranışları nedeniyle rahatsızlık veriyor. Bu konuda dikkatli olmalarını istiyoruz.

Ne zamanki bahsedilen entegre sözü gerçekleşmez o zaman tencereye korna takar protestonuzu edersiniz. Bugün batıyı yücelten tedirgin modernistlerin konformistlerin bıyık teriyle aşağıladığı varoş hatlarda bir yenilik yapılması o halka bir ödüldür. Pek tabi hanım evladı değilim zamanında biz de bir frenle muavin camından dışarıya fırlama noktasına gelmiş yabancı bir cisimlerdik kabul ediyorum.  Alaylı şehir mühendisi olmak  için dolduruşa gelmek değil dolmuşa binmek yeterli !  Akşamdan Büyükşehiri çalışıp sabaha yazısını yazmak bu olsa gerek!

Kaynak:Esra Elönü –  Haber 7
eelonu@mynet.com

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

1xBet Yeni Adresi Giriş 1XBET GÜNCEL GİRİŞ ADRESİ 1 xBet Mobil Giriş Yeni Giriş Adres

1xBet Türkiye Güvenli Giriş Adresi! Content Yeni giriş 1xbet nasıl? Uygulama Mobil Uygulama Günün Her …

Bir yorum

  1. bence az bile söylemiş yirminci yüzyıla girdik hala minibüslerden kurtulamadık ben esenlerde oturuyorum esenler belediyesinin önünden geçen münübüsleri görseniz şaşarsınız 5 hat geçiyor çıkardıkları eksoz dumanı ve gürültüleri dehşet yokuşun sonunda bide sıra kavgaları var sormayın 🙂 50 keren kornaya neden basarlar hala anlamış deyilim :))
    ESENLER MİNİBÜS BAŞKENTİ :))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir