23 Eylül 2023 , Cumartesi
Anasayfa / Esenler Haberleri / Ordunun dereleri Bağcılar’dan aktı

Ordunun dereleri Bağcılar’dan aktı

 Ordunun dereleri Bağcılardan aktı


Bu yıl dördüncüsü düzenlenen Ordulular Sevgi Şöleni, renkli görüntülere sahne oldu. Şölene katılan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “ Ordulu kardeşlerimiz, bu topraklardaki kardeşliğin en önemli harcı oldular” dedi.


Merkezi İstanbul’da bulunan Ordu Dernekler Federasyonu tarafından her yıl Şubat ayının ikinci haftasında düzenlenen ve bu yıl dördüncüsü yapılan Ordulular Sevgi Şöleni, büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.

Bağcılar Olimpik Spor Salonu’nda gerçekleşen şölene İç İşleri Bakanı İdris Naim Şahin, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul İl Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, Ordu Dernekler Platformu Başkanı Op.  Dr. Şenel  Yediyıldız, Milletvekilleri; Ünal Kacır, Tülay Kaynarca, İsmet Uçma,  Siyasi Partilerin İlçe Başkanları, Ordu ili ilçe belediye başkanları, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara ile çok sayıda davetli katıldı.

Tv  52’den canlı yayınlanan Ordulular Sevgi Şöleni’nde Ordu’dan ve İstanbul’un dört bir yanından gelen Ordulular,  Karadeniz müzikleriyle hep birlikte doyasıya dans edip şarkılara eşlik etti.  Karadeniz Ateşi Kolbastı ve Dans Ekibi’’nin danslarına da eşlik etmekten geri durmayan Ordulular, dans ekibinin ardından sahne alan sanatçıların söylediği türkü ve şarkılara eşlik eden ve gecenin anlam ve önemine uygun olarak hep birlikte eğlendi.  Ordulular’ın coşkusu geceye katılan diğer davetliler tarafından da hayranlıkla izlendi.

 

Göksu: “Biz ayrısı gayrisi olmayan bir milletiz”

Yaşanan eğlenceli saatlerin ardından selamlama konuşmalarının yapıldığı şölende;  ilk konuşmayı Ordu Dernekler Federasyonu Başkanı Operatör Dr. Şenel Yediyıldız yaptı. Ordulu olmanın mutluluğunu yaşadığını söyleyerek sözlerine başlayan Yediyıldız, “ Bu gecede herkes Ordulular’ın sevgiye olan düşkünlüklerini gördü. Ordulu olmaktan gurur duyuyorum” dedi.

Yediyıldız’ın ardından şölende konuşma yapan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu ise;  “Ordu’da doğup sılayı göze alarak buraya gelen ancak gelirken sadece valizlerini değil o toprakların bereketini de buraya getiren Ordulu kardeşlerimiz, bu topraklardaki kardeşliğin en önemli harcı oldular” diyerek sözlerine başladı.  “ Biz ayrısı gayrisi olmayan bir milletiz” diyen Göksu, “ Biz dereyi tepeye akıtan, gemileri karadan yürüten bir milletin çocukları olarak önümüze çıkan tüm engel ve tuzakları aşmasını da biliriz” dedi.  İstanbul’da bulunan dernekleri çok önemli bir sosyal fonksiyon icra ettiğini vurgulayan ve dernekleşme konusunda en yoğun dernekleşen illerin başında Ordu’nun geldiğini ifade eden Göksu; bu derneklerde çalışan, emek veren ve hemşeri dayanışmasını organize eden herkese teşekkür ederek gecenin hayırlı olmasını diledi.

Selamlama konuşmalarının şölen, sanatçıların sahne almasıyla devam etti.  Şölende Aydın Beyoğlu, Davut Güloğlu, Gaye Aksu  birbirinden güzel şarkılar seslendirerek herkesi coşturdu.  Ordulular, dinledikleri şarkılarla eğlenceli dakikalar geçirdiler.

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

1xBet Yeni Adresi Giriş 1XBET GÜNCEL GİRİŞ ADRESİ 1 xBet Mobil Giriş Yeni Giriş Adres

1xBet Türkiye Güvenli Giriş Adresi! Content Yeni giriş 1xbet nasıl? Uygulama Mobil Uygulama Günün Her …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir