5 Aralık 2023 , Salı
Anasayfa / Esenler Haberleri / Paşa Kaçan’a tam destek

Paşa Kaçan’a tam destek

 Paşa KAÇAN’a tam destekakaçan
DP Esenler ilçesi 7. olağan kongresi Pazar günü 100 delegenin Esenler Avrupa düğün salonunda kullandığı oylarla yeni başkanlarını seçtiler.

DP Esenler ilçesinin 7. olağan kongresinde divan başkanlığına eski ilçe başkanı Hakkı Çakır seçildi Hakkı Çakır’ın divan başkanlığında yapılan kongrede mevcut başkan paşa Kaçan tek liste ile yeniden başkanlığa seçildi.

DP’nin Kongresine Esenlerde bulunan siyasi partiler ve sivil toplum örgütleri katılım sağladı ve salona gelmeyenler çiçek göndererek kongrenin hayırlı olması dileklerinde bulundular. Salona gelenler arasında CHP Esenler ilçe başkanı Halil Özden, Kızılay başkanı Lütfü Kahveci, ESDEF sekreteri Süleyman Kahveci ESİNDER başkanı Özkan Ercan ve hemşeri dernekleri bulundu. Ayrıca DP Genel Başkan Yardımcısı Fuat Kara, İl Başkanı Ethem Çelik ve çok sayıda partili salondaki yerlerini aldılar. DP kongresinde AKP Esenler ilçesinden kimsenin olmaması ise dikkatlerden kaçmadı.

Kongrede konuşmalarını yapmak üzere söz alan ilçe başkanı Paşa Kaçan, “ DP demokrasinin ve ülke bütünlüğünün gelişmesi, yaşaması için ülke birlik ve beraberliği için her zamankinden çok DP ihtiyaç olduğunu görmekteyiz. Önümüzdeki yerel seçimlerde diğer siyasi partiler gibi bizde adayımızı belirleyerek çalışmalara başlayacağız “ dedi.

Peşkeş Çekenlerden Hesap Soracağız

İl başkanı Av. Ethem Çelik “ Çanakkale Zaferinin yıl dönümünü saygıyla anıyorum ve aziz şehitlerimizin ruhları şad olsun bizim iktidarımız döneminde terör sıfır noktalara inmişti ama bugün terörle mücadele yerine, müzakere yapılıyor. AKP bizim misyonumuzu sahiplenmek istiyor keşke bizim yolumuzdan yürüyebilseler, biz ülkemizi kimseye peşkeş çekmedik. Ama şunu iyi bilsinler ki DP bu ülkeyi birilerine peşkeş çekenlerine hesabını soracaktır” .

İmralı Canisi İle Birlik Olanlar Haindirler

DP Genel Başkan Yardımcısı Fuat Kara “ demokrasi bir uzlaşma sanatıdır, uzlaşma olmazsa birlik olmaz, barış olmaz yani yaşam olmaz. AKP’nin baskıcı zihniyeti tek adamlığı getirmiştir, bugün ülkeyi yönetenler barış yerine ayrıştırma, ötekileştirme ve parçalanma anlayışı içindedirler. Bebek katilleri ile aynı masaya oturarak pazarlık yapanlar ve elleri kanlı katillerden medet umanlar ne kadar zavallı duruma düştüklerini er ya da geç anlayacaktır. Elleri kanlı katillere utandıklarından olacak ki İMRALI ismini verdiler buradan açık söylüyorum İmralı canisi ile birlik olanlar haindirler. Ülkenin geldiği nokta içler acısıdır, ülke inanını bizden olanlar, olmayanlar diye ayırdılar. Bugün babalar gibi sattıklarını AP ve CHP yapmıştır. Bunlar bir tek duble yol yapmışlardır, bir tane fabrika yapmadılar. Ama Cumhuriyet döneminden AKP iktidarına kadar olan süreçte elimizde ne varsa bunları satarak ülke insanımızı perişan etmişlerdir.

Demokrat Parti Soysuzlara Rağmen Büyüyecektir

Tarımdan çiftçiye sanayiciden esnafa kadar herkes borç batağı altında eziliyor. İyi durumda olanlar da var onlar yandaş olanlardır. Yandaşların geçim derdi ve sıkıntıları olmadığı açıkça görülmektedir. Tüm engellemelere ve soysuzlara rağmen partimizi büyütmek zorundayız. DP’nin desteği olmadan cumhurbaşkanı seçemeyecekler meclise girmek her demokrat partilinin boynunun borcu olmalı çünkü bunlardan hesapları biz soracağız. Bu davadan sapanların ve ihanet içinde olanların hesabını ise sandıkta sizler soracaksınız. Namussuzlarla kazanacağımıza namuslularla bu salonda bir arada olmak bizleri daha mutlu ve onurlu kılmaktadır” dedi.

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimler’ de Esenler ‘de siyasi partilere belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği için aday,adaylık müracaatları devam ediyor.

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimleri için Esenlerde siyasi partilere belediye başkanlığı ve belediye meclis …

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir