6 Aralık 2023 , Çarşamba
Anasayfa / Esenler Haberleri / Polisim dedi yakayı ele verdi.

Polisim dedi yakayı ele verdi.

Polisim dedi yakayı ele verdi.imagesCABSGGOLİstanbul Aksaray’da bir adreste otomatik tombala makinesiyle kumar oynatıldığı ihbarı üzerine baskın düzenleyen Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Kumar Büro Amirliği’ne bağlı dedektif polisler , müşteri olarak girdikleri  bir mekânın müdüriyet odasında kendisini polis olarak tanıtıp rüşvet alan bir kişi olduğunu anladılar. Bunun üzerine yapılan operasyonda, aynı mekandan 10 bin dolar haraç almak içingelen bir zamanlar Esenler Turgutreistede Kumarhanesi olan Ruhi K  tutuklandı.Yakalandığını fark eden Ruhi K aynı anda polislerede  serbest bırakılması karşılığında  10 bin dolar rüşvet teklif etti.   Polisler çıkan numaraların yansıtıldığı LCD televizyonlara, otomatik tombala makinesine ve çıkan numaraların üzerini kapatmaya yarayan binlerce oyun pulunada el koydu. Kumar oynayan 74 kişi yakalanarak Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Kumar Büro Amirliği’ne götürüldü.
Polisler, Ruhi K.’nin kendisini Ahlak Kumar Büro Amirliği’nde görevli polis olarak tanıtıp, kumar oynatan mekanlardan, “Ben olduğum sürece sizi polis basamaz” diyerek ayda 10 bin dolar rüşvet aldığını ortaya çıkardı. Kumar suçundan 7 kaydı bulunan Ruhi K., 6 ayda değişik  mekânlardan  yaklaşık 60 bin dolar tahsil etti. Eskiden kendi kumarhaneside olan Ruhi K.’nin,eskiden Esenler Turgutreiste  kumarhane işletmeciliği yapmasından dolayı kendişsinin mevcut kumarhane işletmecilerinin   korkusunu bildiğinden, birkaç dakikada mekân sahiplerinin kendisine rüşvet vermesi için ikna ettiği belirtildi. Sahte polis adliyeye sevk edilirken, Kabahatler Kanunu’na muhalefet suçundan para cezası kesilen diğer  şüpheliler serbest bırakıldı.

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimler’ de Esenler ‘de siyasi partilere belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği için aday,adaylık müracaatları devam ediyor.

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimleri için Esenlerde siyasi partilere belediye başkanlığı ve belediye meclis …

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir