3 Aralık 2023 , Pazar
Anasayfa / Esenler Haberleri / Samsunlular 5 Marta büyük buluşmaya hazırlanıyor

Samsunlular 5 Marta büyük buluşmaya hazırlanıyor

Samsunlular büyük buluşmaya hazırlanıyor

İstanbul’da yaşayan Samsunlular Samsun Dernekler  Federasyonu (Sadef )Organizesiyle 5 mart 2011 cumartesi saat 18’de Ataköy Sinan Erdem Kapalı Spor salonunda büyük Samsun buluşmasına hazırlanıyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğanın katılacağı büyük buluşmada  Samsunspor takımı, ve Orhan Gencebay,Demet Akalın,Turgay Başyayla,Hüseyin Şimşek gibi sanatçılar sahne alacak.Büyük buluşmayla ilgili  Samsun Dernekler Federasyonunun  basın   ve profogan da dan  sorumlu genel başkan yardımcısı, Şükrü Şahin bir açıklama yaptı.Şahin açıklamasın’da” evet tarihinde ilk defa İstanbul’da yaşayan Samsunlular 20 bin kişi kapasiteli  Ataköy Sinan Erdem Kapalı Spor salonunda  buluşmak üzere bütün hazırlıklarını tamamladı. İstanbul’un hatta Marmara’nın her noktasında yaşayan Samsunlu hemşerilerimiz bu büyük buluşma gününü heyecanla beklemektedirler. Bu noktada  “ BÜYÜK BULUŞMA” Samsun tarihinde ilk olacak bu  büyük organizasyon  ilk kez olacağı için Samsunlular açısından’ da çok önem taşımaktadır.5 Mart Cumartesi saat 18’de “Ataköy Sinan Erdem Kapalı Spor Salonunda”  gerçekleşecek olan  k Samsun buluşmasına Başbakan Sayın: Recep Tayyip Erdoğan’ nın katılacağı gibi   Türkiye’nin ve Samsunun medarı iftarı ve arabesk’ in kralı  Orhan Baba   Demet Akalın,Turgay Başyayla,Hüseyin Şimşek ve bir çok sanatçı o akşam o salonda  sahne alacaklardır” dedi.Şahin açıklamasını şöyle sürdürdü “Samsun Dernekler Federasyonu (Sadef) geçen yıllar  Eyüp Feshane’ de  yine çeşitli etkinlikler yaptı.  İşte o  etkinliklere iştirak eden Samsunluları beş bin kişilik salonlar  almadı.Bun dan dolayı da  bu etkinliklerin daha büyük salonlarda yapılması  zarüreti  üzerimize doğdu. İşte bu doğrultuda genel başkanımız H.Kaya Aşçının direktifleri ile beş Martta İstanbul’da yaşayan Samsunlu hemşehrilerimizi metropol şehrin sitresin’ den hiç değilse  üç beş saat  olsun uzaklaştırmak amacıyla bu fikri ortaya  çıktı. İşte bu anlamda  Sadef yönetimi’ de bu direktifi emir kabul edip bu yola çıktı.  Umarım o akşam Samsunlu hemşehrilerine o çok anlamlı anı yaşatırız” dedi.Şahin beş Mart  Cumartesi günü kapalı spor salonundaki” BÜYÜK BULUŞMA” için İstanbul’un hemen hemen her noktasından ücretsiz otobüsler kaldıracaklarını belirterek o gün İETT’den 150 adet belediye otobüsü kiraladıklarını belki bu sayının artabileceği için buna hazırlıklı olduklarını tek amaçlarının o akşam  bütün Samsunlu hemşehrilerimize “Ataköy Sinan Erdem Kapalı Spor Salonunda hoşça bir saatler yaşatmak olduğunu  bunun içinde o akşam herkesi salona ” bekliyoruz” dedi ve birde irtibat telefonu vererek bu irtibat telefonunda otobüslerin kalkış noktalarının öğrenileceği gibi yine otobüs’ de  teğmin edebilirler” dedi.

Tel: Gsm:  (0533)  620 87 81

Hakkında Site Yöneticisi

Göz Atın

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimler’ de Esenler ‘de siyasi partilere belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği için aday,adaylık müracaatları devam ediyor.

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimleri için Esenlerde siyasi partilere belediye başkanlığı ve belediye meclis …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir