3 Aralık 2023 , Pazar
Anasayfa / Köşe Yazarları / Siz Farkındamısınız

Siz Farkındamısınız

Farkında mısınız?

Görüyor musunuz?

Ülkem ve Ülkemi yönetenler Vatandaşına nasıl güzel örnek oluyorlar…

Ülkemin Başbakanı (İspatlamayan Alçaktır, Şerefsizdir, Onursuz ve müfteridir.) derken; Ülkemin Ana muhalefet lideri ise cevaben Başbakana (sen önce kendine bak kalpazan, yandaşlarına çalışan adam .Ey.. Recep Benim adım Recep olsa sokağa çıkmam ) diye yanıtlarken benzeri küfür ve ahlak dışı konuşmalarını zaten toplumumuz takip ediyor ve ibretle izliyor.

Farkındasınız biliyorum…

Görüyorsunuz biliyorum..

Hatta şimdilerde insanlar espri olarak birbirlerine Recep ve Kemal diye takılmakla beraber hadi be kalpazan diye latife bile yapıyor…

Haaa….

Bu toplum bunu böyle yaparken ne kadar hassas olduğunu gizleyerek yapsa da, Genç kuşak, yeni nesil Bir Ülke Başbakanı ile Başbakanlığa aday ana muhalefet liderine Ahhhh Ahhhhh beni kimler yönetiyor beni kimler yönetmeye talip diye, bir güzel düşünüyor.

Toplumun Beklentilerini karşılamakla yükümlü başbakan ve ana muhalefet lideri İktidarın sekiz yıllık döneminde ilk kez İzmir tramvay açılışını birlikte yapması halkın dikkatini çekecekken buna engelde bazı provokatör grupların buradaki taşkınlığı açılışa gölge düşürmeye yetti ve arttı.

Atalarımız bu topraklarda binlerce yıldır toplumumuz dışında cihana hükmederken yaşam tecrübelerini özlü sözler olarak bize miras bırakmışlar..Bu özlü sözler doğrultusunda bile hareket etsek yönümüzde en ufak şaşma olmaz.

Bu ata sözlerimizden birisi Malumunuz (İmam Os….. Cemaat sı…..) Bu sözle hareket edersek nerelerde olduğumuzu daha iyi anlarız.

Yani İmam Cemaat misaline dönüldüğünde Siyasi Ahlak ne kadar ahlak dışına çıkmışsa, toplumun ahlak değerlerinin siyasi Ahlakın en az yüz kat daha kötü olduğunu göz öüne almak gerekmez mi?

Toplum Ahlakında ki bu Ahlak anlayışındaki değişim Ticari ahlakı ne kadar etkisi altına alabileceği hesaplanmaz mı? Yok kimsenin böyle bir tasası yok diyemeyiz..

 

Tabi ticareti eskiden ne senedi kardeşim söz senettir diye yapan toplumumuz şimdi resmi bono ve çeklerini ödemediği gibi imzasını dahi inkâra götürecek kadar ticareti savsaklıyorsa Avrupa nın ve Dünyanın en büyük adalet sarayını yapmakla ahlaksızlığı önleyemezsin…

Her ilçeye dünyanın en büyük adliye sarayını yapsan bu ticari ahlaksızlığı çözemezsin…

O halde Toplumun değer yargıları ile oynamak bir Ülke için başlıca felaket ise, bunun farkına biran önce varılması ve siz siyasilerin toplum önündeki tutum ve davranış tarzlarınızı gözden geçirmeniz , Tutum ve davranışlarınızı toplum önünde sergilerken bu toplumun size not vermekle kalmayıp sizi birçok konuda örnek aldığını unutmamanız temennisi ile siyasi ahlakın bir gün düzeleceği umudumu yitirmiyorum….

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

Taşınmaz Ticaret bilgi sistemi

Gayrimenkul ticareti ile uğraşan emlak sektörü ilgili Ticaret bakanlığı nın 5 Haziran 2018 tarihinde taşınmaz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir