5 Aralık 2023 , Salı
Anasayfa / Esenler Haberleri / T.C. ESENLER İLÇESİ SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI BAŞKANLIĞINDAN DUYURULUR

T.C. ESENLER İLÇESİ SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI BAŞKANLIĞINDAN DUYURULUR

3294 Sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Teşvik Kanununun 5263 Sayılı kanunla değişik 7. maddesinin 2. fıkrasına göre ”İlçede kurulu ve kanunla belirtilen amaçlara yönelik faaliyette bulunan Sivil Toplum Kuruluşlarının yöneticilerinin kendi aralarında seçecekleri bir temsilcinin” ilçemiz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı mütevelli heyetinde 2013 yılında görev alması söz konusudur. Yukarıda belirtilen 3294 sayılı kanunun amacının ”fakru zaruret içinde ve muhtaç durumda bulunan vatandaşlara yardım etmek , sosyal adaleti pekiştirici tedbirler alarak gelir dağılımının adaletli bir şekilde tevzi edilmesini sağlamak , Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı teşvik etmek” olduğu 1. maddesinde belirtilmiştir.

Tüzük veya senetlerinde yukarıda sözü edilen Vakıf amaçlarına yönelik faaliyette bulunmak üzere kurulduğu yazılı Sivil Toplum Kuruluşlarının yöneticileri kendi aralarında , Esenler Vakfının mütevelli heyetinde 2013 yılında görev yapacak (1) kişiyi seçmek üzere 27 Aralık 2012 Perşembe günü saat 14:00 da Menderes Mahallesindeki Özde-Bir İlkokulunun Çok Amaçlı Salonunda hazır bulunacaktır.

Buna göre ;
Seçime iştirak edecek Sivil Toplum Kuruluşlarının dernek veya vakıflarına ait Tüzük-Vakıf Senedi ve Yetki Belgesi (Yönetim Kurulu Kararı) ile birlikte en geç 26.12.2012 Çarşamba günü mesai saati bitimine kadar Esenler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğüne evraklarını teslim etmeleri ve evrak kaydı yaptırmaları gerekmektedir. 27 Aralık 2012 tarihinde yapılacak seçime Sosyal Yardımlaşma alanında faaliyet gösterdiği Tüzük/Senedinde yazılı olan Sivil Toplum Kuruluşları Yöneticileri katılacaklardır.

İlan Olunur. 20.12.2012

Esenler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma
Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanlığı

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimler’ de Esenler ‘de siyasi partilere belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği için aday,adaylık müracaatları devam ediyor.

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimleri için Esenlerde siyasi partilere belediye başkanlığı ve belediye meclis …

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir