3 Aralık 2023 , Pazar
Anasayfa / Esenler Haberleri / Ve sonunda yıkım başlandı

Ve sonunda yıkım başlandı

Ve sonunda yıkım başlandı
Atışalanı caddesinden gelen araçların Menderes Mahallesi Ömer Seyfettin Caddesin’ den baypas şeklinde bağlanarak inşaatı bitmek üzere olan tünelden geçip İstanbul caddesinden Topkapı istikametine akacak olan Esenler trafiğinin ana damarı nihayet baypas edilmeye başlandı.Bu noktada
Esenler trafiğini rahatlatacak çalışma çerçevesinde büyük sorun olarak görülen binaların yıkım çalışmaları başladı. Geçenlerde istimlak bedelini alarak evini terk eden ev sahipleri her ne kadar istimlak bedellerini almış olsalar bile hayatlarının çoğunu bu evlerde geçirmeleri nedeniyle istimlak bedellerini almış olsalar bile yıkım esnasında çok anlamlı ve bir o kadar da hüzünlü anlar yaşadılar.

Diğer yandan aynı cadde üzerinde yıkılacak diğer ev sahipleri’ de kendi evlerinin’ de aynı şekilde yıkılacağı düşüncesiyle yıkım esnasında komşularını yalnız bırakmayarak o hüznü daha erken bütün bunlara rağmen yinede istimlak bedellerini almanın huzuruyla bir nebze olsun kendilerini teselli ettiler.
Esenler kamuoyunun’ da takip ettiği gibi bundan altı ay önce Esenler Dörtyol meydan düzenlemesi inşaat çalışmalarını yerinde inceleyen İBB belediye başkanı: Kadir Topbaş ve Esenler belediye başkanı: M. Tevfik Göksu :Alanda bir dizi incelemeler sonucu basın mensuplarına ve halka yaptığı açıklamada Esenlere rahat bir nefes aldıracak olan meydan düzenlemesi adı altında devam eden çalışmaların Haziran ayı içerisinde bitirilerek trafiğe açılacağını belirtmişti.Ancak çalışmalar trafik akışına engel binalarının mahkeme sonuçlarını uzaması nedeniyle yıkılamaması sonucu Topbaş’ın ve Göksun’un o sözleri havada kaldı.

Hakkında Site Yöneticisi

Göz Atın

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimler’ de Esenler ‘de siyasi partilere belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği için aday,adaylık müracaatları devam ediyor.

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimleri için Esenlerde siyasi partilere belediye başkanlığı ve belediye meclis …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir