24 Temmuz 2021 , Cumartesi
Anasayfa / Esenler Haberleri / Aman dişinize dikkat edin!Yoksa midenizde gider.

Aman dişinize dikkat edin!Yoksa midenizde gider.

Aman dişinize dikkat edin!Yoksa midenizde gider. Esenler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, ilköğretim okullarında eğitim gören öğrencilerde ağız ve diş sağlığı bilinci oluşturmak için ücretsiz diş taraması yapıyor.diş

Esenler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, Esnan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ile işbirliği ile ilçede hizmet veren ilköğretim okullarında eğitim gören öğrencilere ücretsiz diş taraması hizmeti sunuyor.
Ağız ve diş sağlığı konusunda sorunun kaynağına yönelik olarak hem koruyucu, hem de tedavi edici uygulamaları yapan Sağlık İşleri Müdürlüğü, öğrencileri periyodik aralıklarla Belediye’ye ait servislerle öğretmenleri gözetiminde okullarından alarak Esnan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne götürüyor. Sosyal güvencesine bakılmaksızın her öğrenci, uzman diş hekimleri tarafından muayene ediliyor.

Öğrencileri ağız ve diş sağlığı konusunda bilinçlendirmek ve ağız sağlığının önemine dikkat çekmek için yapılan taramalarda muayeneler karşılığında herhangi bir ücret de almıyor. Muayene sonrasında ise; öğrencileri diş sağlığı konusunda bilgilendiren ve bilinçlendiren Sağlık İşleri Müdürlüğü, öğrencilere diş fırçalama yöntemlerini de öğreterek onlara diş fırçalama alışkanlığı kazandırmak için diş fırçaları ve diş macunları hediye ediyor.

Hakkında Şükrü Şahin

Avatar
Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Porgram yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Ö.Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

DANA BURNU YOLDA

KARABULUT’UN KİTABI  “DANABURNU’ YOLDA Gazeteci-televizyoncu İbrahim Erdem Karabulut’un “Politikada Yalanlar ve Yılanlar- Danaburnu” adındaki kitabı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir