20 Temmuz 2024 , Cumartesi
Anasayfa / Esenler Haberleri / AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler Esnaf Odası Başkan vekili Soner Karabulut’a. Sözümüz Haksızlıklar karşısında susan şeytanlara.

Dün akşam Esenler cumhuriyet meydanına kurulan bedevi çadırında tam bir rezillik, tam bir yağcılık yaşandığını seyrettik. Çadır bedevi çadırı, demokrasinin, adaletin, eşitliğin, eşit koşullarda siyasetin yapılmadığı ve hemşeri derneklerinin mahkum edildiği arenada dün akşamın aktörleri AKP’li Göksu ve Esnaf Odasının vekili Soner Karabulut’tu. 

Siyasilerin, muhalefetin söz söyleme hakkının kısıtlı olduğu, mikrofona elini uzatamadığı Bedevi çadırında AKP yalakası, düzenin uşağı Esnaf Odası Başkan vekili mikrofonu kapması çok şeyi özetledi. Karabulut mikrofonu kaptı, görevini ve sorumlu olduğu esnafını ise bir güzel sattı ve Tevfik Göksu’ya “huzurum ve Umut’un şehrini” kurduğu için yağlama teşekkürü etti. 

O SÖYLENEN DİLSİZ ŞEYTAN SEN MİSİN?

Soner… Soner…”Sen siyasetçi değilsin, sen siyasilere ülkenin durumunu ve esnafının sorunlarını haykıracağın yerde bu yalakalık neyin nesi?” Senin oda başkanın bile senin kadar bu işlere meyilli olmasına rağmen, bu kadar marifetli olamadı. Sana ve senin gibilere yazıklar olsun. 

Esnafın sorunları dağ gibi, ülke yangın yerine dönmüş, halk perişan, Esnafın dolar karşısında eziliyor, bir bir kepenk kapatıyor. İnsanlar sokakta bir lokma ekmek bulmak için çırpınırken pazar tezgahlarında meyve artıkları toplarken, emekli perişan. Emekli; bir bardak çayın hesabını öderken eli ayağı titrediğini gördüğün halde neden bu konularda suçlu olanlara eleştiri yapmıyorsun? Sen niye haksızlıklar karşısında susuyorsun, yoksa o söylenen dilsiz şeytan sen misin?  gerçekleri konuşamıyorsun kimden korkuyorsun veya ne gibi çıkar ilişkilerim var ve bu düzeni savunuyorsun, gerçekleri söylemiyorsun?

SEN İKTİDARA YAĞCILIK YAPMAYI MARİFET Mİ SANIYORSUN?  

 Esenler Esnaf Odası başkan vekili Soner Karabulut, esnafın sorunlarını siyasilere rapor yapman, iktidarı ve ülkeyi yönetenlerin halkı inim inim ezdiğini belgeleri ile hem iktidara hem muhalefete anlatman gerekirken sen iktidara yağcılık yapmayı marifet mi sanıyorsun?  Soner Karabulut, senin gibi bir esnaf temsilcisinin  ne yaptığına anlam veremiyoruz. Siz Esnaf Odası gibi büyük bir Sivil Toplum Kuruluşunun Başkan vekilisiniz sizi oraya seçenler yağcılık yalakalık yapın diye seçmediler sizin tarafsızlığınız olması gerekiyor. Soner odanızda her siyasi görüşlerden insanlar olduğunu bilmiyor musunuz? Ülkeyi ve halkımızı bu duruma, Türkiye’yi yangın yerine muhalefet mi çevirdi.  

“SEN KİMİN TEMSİLCİSİSİN” 

Bir taraftan Suriyelilerle esnafın rekabet yapıyor, diğer taraftan elektrik su doğal gaz paraları had safhada, her gün iktidarın yaptığı Zamlar yağmur gibi esnafını ve halkı eziyor. Soner Bey senin esnafın bak lokantada yemek yiyemiyor fiyatlar çok yüksek evinde sefer tası ile yemek getiriyor senin esnafın vergisini ödeyemiyor. Bak senin esnafın ayakta duramıyor, her gün iflaslar, icralar. Durum bu olduğunu bildiğin halde sana soruyoruz… “Sen kimin temsilcisisin” Sen görevin gereği Esnafın ve halkın temsilcisi olman gerekirken bu iktidarın amigosu olman, birilerinin yalakası olman ve gerçekleri söylemeye korkmanı biz biliyoruz Bay Soner Karabulut.  Yalakalık yapıyorsun bu sana yakıştı mı? Esnafını satman için seni o koltuğa oturtmadılar, sen önce esnafının hakkını aramalısın.  

Senin yönettiğin esnafın Perişan ama sen memnunsun. Herhalde sen bu düzenden ve nimetlerinden yararlanıyorsun… Sana ve senin gibilere söyleyecek çok sözümüz var ama daha sonra: Not Bu haber   Kaynak 7/24 Esenler Haberindir.

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

Güzelliğin kapılarının açıldığı bir zaman iklimi

Esenler Belediyesi, 11 ayın sultanı Ramazan-ı Şerif boyunca Dörtyol Meydanı’ndaki Ramazan Etkinlik Alanı’nda, kutlu ayın …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir