5 Ağustos 2021 , Perşembe
Anasayfa / Esenler Haberleri / Başbakanların sakladıkları 3. isimleri biliyormusunuz?

Başbakanların sakladıkları 3. isimleri biliyormusunuz?

Demirel’in nüfustaki ismi Sami Süleyman Gündoğdu Demirel… Tansu Çiller’in kimlikteki ismi ise Tansu Penbe Çiller…


   Türkiye’de defalarca başbakanlık ve bir dönemde cumhurbaşkanlığı yapan Süleyman Demirel’in nüfustaki ismi Sami Süleyman Gündoğdu Demirel, eski başbakan ve cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün nüfustaki ismi Mustafa İsmet İnönü, Türkiye’nin ilk kadın başbakanı olan Tansu Çiller’in nüfustaki ismi Tansu Penbe Çiller, olduğunu duyanlar şaşırıyor. İHA muhabirinin derlediği bilgiye göre, 9. Hükümetin Başbakanı Mahmud Celal Bayar, 11. Hükümetin Başbakanı Refik İbrahim Saydam, 13’üncü Hükümetin Başbakanı Mehmet Şükrü Saraçoğlu, 15’inci Hükümetin Başbakanı Mehmet Recep Peker, 16’inci Hükümetin Başbakanı Hasan Hüsnü Saka,18’inci Hükümetin Başbakanı Mehmet Şemsettin Günaltay, 19’uncu Hükümetin Başbakanı Ali Adnan Ertekin Menderes, 33’üncü Hükümetin Başbakanı İsmail Nihat Erim, 35’inci Hükümetin Başbakanı Ferit Sadi Melen, 36’inci Hükümetin Başbakanı Mehmet Naim Talu, 37’inci Hükümetin Başbakanı Mustafa Bülend Ecevit, 38’inci Hükümetin Başbakanı Mahmut Sadi Irmak, 44’üncü Hükümetin Başbakanı Saim Bülend Ulusu, 48’inci Hükümetin Başbakanı Ahmet Mesut Yılmaz, gibi liderlerin ikinci ve üçüncü isimleri kamuoyu tarafından bilinmiyor. Vatandaşlar, eski cumhurbaşkanı ve başbakanların ikinci ve üçüncü isimlerini duyunca şaşırıyor.

Hakkında Şükrü Şahin

Avatar
Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Porgram yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Ö.Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

DANA BURNU YOLDA

KARABULUT’UN KİTABI  “DANABURNU’ YOLDA Gazeteci-televizyoncu İbrahim Erdem Karabulut’un “Politikada Yalanlar ve Yılanlar- Danaburnu” adındaki kitabı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir