21 Nisan 2024 , Pazar
Anasayfa / Esenler Haberleri / 90 yıldır dimdik ayaktayız

90 yıldır dimdik ayaktayız

     90 yıldır dimdik ayaktayız
Resim_1383069525Cumhuriyetimizin kuruluşunun  90. yılı tüm yurtta olduğu gibi Esenler`de de    kutlandı.Sabah saat 09.30’da ilçe kaymakamlık binasında İlçe Kaymakamı Yüksel Ünal  protokol l  kutlamalarını kabul ettikten sonra aynı program çerçevesinde Esenler Kemer Stadında düzenlenen programa geçildi.Kemer stadın Cumhuriyetin Kuruluşunun 90.yılı kutlamaları münasebetiyle  günün anlam ve önemini belirten bir konuşma   yapan Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal, “Cumhuriyet, Türk Milletine bırakılmış en büyük miras ve emanettir bu noktada bu bizim için asla  vazgeçilmez değerdir” dedi.Bundan dolayıdır’ki bundan 90 yıl önce kurulan Cumhuriyeti korumak ve kollamak bizim en önemli unsurlarımızdandır” diyen Ünal konuşmasını şöyle sürdürdü  “Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk  19 Mayıs 1919`da Samsun`da büyük fedakarlıklarla başlattığı kutlu mücadele, Türk Milletinin inanç ve azmi ile başarıyla sonuçlanmış, 29 Ekim 1923 tarihin de Cumhuriyet`in ilanıyla Türkiye Cumhuriyeti kurulmuştur. Atatürk`ün `Türk Milletinin karakterine en uygun yönetim idaresi Cumhuriyet idaresidir` diyerek ilan ettiği Cumhuriyet, Türk Milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez değerdir”diyerek konuşmasını  noktalamadan Tüm Esenler Halkının Cumhuriyet Bayramını Kutlayarak konuşmasını tamamladı.  Kutlamalara  Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Garnizon Komutanı Piyade Albay Metin Bayraktar, Esenler İlçe Emniyet Müdürü Dr. Erhan Akgün, Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan, belediye başkan yardımcıları, ilçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, Mahalle Muhtarları, Öğrenciler ve çok sayıda vatandaşlar katıldı.

 

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir