23 Mayıs 2024 , Perşembe
Anasayfa / Esenler Haberleri / Anahtarlarını aldılar

Anahtarlarını aldılar

Esenler’de ilk kentsel dönüşüm konutlarının anahtarları Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın video konferans sistemi üzerinden katıldığı bir törenle hak sahiplerine teslim edildi.

 IMG_8584

Türkiye’de Kentsel Dönüşüm’ün startının verildiği Esenler’de, Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında Turgutreis Mahallesi’nde inşa edilen ve kura çekim töreniyle teslim edilen konutların anahtarları, hak sahiplerine verildi.

Turgutreis Mahallesi’nde gerçekleşen tapu teslim törenine; AK Parti Milletvekili Osman Aşkın Bak, Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, İlçe Emniyet Müdürü Zülküf Atılgan, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, Belediye Başkan Yardımcıları, Başkan Danışmanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

DEPREME DAYANIKLI KONUTLARDA OTURACAKLAR

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Turgutreis’e video konferans sistemiyle bağlandığı törende, bir binanın yıkımıgerçekleştirildikten sonra kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında tamamlanan 282 konutun anahtar teslimi yapıldı.

Video konferans sistemi üzerinden Esenler’e seslenen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Turgutreis Mahallesi’nde hem yıkım hem de anahtar teslim töreni yapıldığını söyleyerek, 288 adet yıkılacak konuttan sonra donatı alanlarıyla, çevre düzenlemesiyle, sağlam depreme dayanıklı binalar inşa edilmek suretiyle vatandaşların aynı yerde oturmaya devam edeceklerini söyledi. Erdoğan, yeni yapılan konutlarda oturacak vatandaşlara da sağlıklı uzun ömürler diledi.

 

PROJE KISA SÜREDE TAMAMLANDI

Başbakan Erdoğan’ın ardından söz alan AK Parti Milletvekili Osman Aşkın Bak da Başbakan Erdoğan’a Turgutreis Mahallesi’nde yaşayanların selamlarını ileterek sözlerine başladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ile Esenler Belediyesi tarafından Turgutreis Mahallesi’nde 20 dönümlük arazi üzerinde yapılan kentsel dönüşüm konutlarının teslimini yaptıklarını vurgulayan Aşkın Bak, diğer yandan da Türkiye’de kentsel dönüşümün start aldığı Havaalanı Mahallesinde yürütülen çalışmaların hızla devam ettiğine dikkat çekti. Turgutreis Mahallesi’nde yürütülen projenin hızlı bir şekilde tamamlandığını dile getiren Aşkın Bak, “Buradaki proje 1 yıl gibi kısa bir sürede tamamlandı ve hak sahiplerine teslim ediliyor. Esenler hazır, İstanbul hazır. Kentsel dönüşüm bütün ülkemize hayırlı olsun” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından kentsel dönüşüm çalışmaları çerçevesinde tamamlanan 282 konutun anahtarı, hak sahiplerine verildi.

 

HERKESİGÜVENLİ KONUTLARLA BULUŞTURACAĞIZ

Tören sonrasında basın mensuplarının sorularınıcevaplayan Belediye Başkanı Göksu, “Projemiz 1 yılda bitti. İstanbul’da hızlılıkta birincidir bu proje. Esenler’in tarihinin başlangıç günüdür bugün. Kentsel dönüşümde ilk konutlar, Turgutreis mahallesinde yapıldı ve teslim edildi. Bunun iki açıdan çok önemi var. Herkes spekülasyon yapıyor. Bu konutlar verilecek mi diye. İşte şekil A’da gözüktüğü gibi konutlar yapıldı ve verildi. Buradaki insanlar, bu konutlarda oturacaklar. Biz aynı hızda yolumuza devam edeceğiz. Esenler’deki herkesi güvenli konutlarla buluşturacağız” şeklinde konuştu.

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir