22 Haziran 2024 , Cumartesi
Anasayfa / Belediye / Belediye tekrar hesap veriyor

Belediye tekrar hesap veriyor

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, göreve geldiğinden bu tarafa Esenler’de gerçekleştirdiği ve gerçekleştireceği projeleri, düzenleyeceği açık hava toplantıları ile halka anlatacak. “Hesap veriyoruz” sloganı ile daha ziyade merkezi parklarda gerçekleştirilecek toplantılarda Başkan Göksu, vatandaşları bire-bir bilgilendirecek. İlk toplantı, 6 Temmuz 2010 Perşembe günü Nenehatun Parkı’nda düzenlenecek.

Şeffaf ve katılımcı bir yönetimi benimseyen Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, göreve gelişinin birinci yılında düzenlediği “Bir yılın hesabını veriyoruz” ve her mahallede sabah kahvaltılarının peşinden yapılan “Yerinde hizmet” toplantılarının ardından şimdi de “Hesap veriyoruz” sloganı ile halkın huzuruna çıkıyor.

Şeffaflığın gereğini

Esenler Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Bir yılın hesabını veriyoruz” toplantısı ile bir yıl içinde Esenler’de yürüttüğü çalışmaları genel olarak halka anlattığını, ayrıca canlı yayında 3 saatlik radyo programı ile hesap verdiğini kaydeden Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, “Ayrıca, her mahallede sabah kahvaltılarının ardından Yerinde Hizmet Toplantıları adı altında o mahallenin problemlerini vatandaşlardan dinledik, çözümler üretmeye çalıştık. Gerek muhtarlarımız ve o mahallede yaşayan vatandaşlarımızın bize ilettiği, gerekse kendi tespitlerimizle her mahallenin problemlerini belirledik. Ve her mahallenin bir hizmet karnesini çıkardık. Şimdi halkımızın huzuruna çıkarak, (Mahallenizde şu şu çalışmaları yaptık. Şunları, şunları yapacağız. Şunları da şu sebeplerle yapamıyoruz) diyeceğiz. Şeffaf yönetimin gereğinin bu olduğuna inanıyoruz” dedi.

Karanlıkta göz kırpmıyoruz

Halk arasında (Siyasileri sadece seçim zamanı görüyoruz) gibi bir algının varlığına dikkati çeken Göksu, “Esenler’de bir çok algıyı değiştirdiğimiz gibi bunu da değiştireceğiz. Yaklaşık 1.5 yıllık hizmet dönemimizde 3. defa hesap veriyoruz. Dönem sonunda kimse kalkıp da (Ben sizi sadece oy istemeye geldiğinizde gördüm) diyemez. Esenler’de uyguladığımız tüm projelerde halkımızın onayını alıyoruz. Eğer tereddütlü bir durum varsa, halkın oyuna, seçimine başvuruyoruz. Bizim her yaptığımız, halkımızın gözü önünde, açık-seçik yapılmaktadır. Kısacası biz karanlıkta göz kırpmıyoruz. Şimdi her mahallede yapmaya başladığımız (Hesap veriyoruz) toplantılarımız da bu amaca yöneliktir. Yaptığımız toplantılarda o mahallelerin eğitimden sağlığa, güvenlikten altyapıya, çevre düzenlemesinden spora kadar her problemi masaya yatıracağız. Toplantılara tüm mahalle sakinlerini bekliyorum” şeklinde konuştu.

İlk toplantı Nenehatun’da

Hesap Veriyoruz toplantılarının ilki 6 Temmuz 2010 Salı günü Nenehatun Mahallesi Nenehatun Parkı’nda (İspark Otopark üstü) saat 18.00’de yapılacak. Toplantılara, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu ile birlikte Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye birim müdürleri, mahallelerden sorumlu belediye meclis üyeleri, ilgili mahallelerin muhtarları ve vatandaşlar katılacak. İlk toplantıda, Nenehatun Mahallesi, Davutpaşa Mahallesi, Mimar Sinan Mahallesi, Çiftehavuzlar Mahallesi, Namık Kemal Mahallesi, Yavuz Selim Mahallesi halkına hesap verilip, bu mahallelerin problemleri ve çözüm önerileri ele alınacak.

İkinci toplantı Menderes’te

8 Temmuz 2010 Perşembe günü yapılacak ikinci toplantı ise, Menderes Mahallesi’nde yapılacak. Menderes Parkı’nda (Hacı Ahmet Gürses Anaokulu arkası) saat 18.00’de gerçekleştirilecek toplantıda da, Menderes Mahallesi ile birlikte Kazım Karabekir ve Fatih Mahallesi halkına hesap verilecek, icraatlar anlatılacak ve bu mahallelere yönelik projeler dile getirilecek.

Hakkında Site Yöneticisi

Göz Atın

Ekrem İmamoğlu’nun İBB atamalarında dikkat çeken ayrıntı ortaya çıktı!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Medya A.Ş. Genel Müdürlüğü’ne İpek Elif Atayman’ı atadı. …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir