21 Nisan 2024 , Pazar
Anasayfa / Esenler Haberleri / DEM Parti Esenler ilçe kongresi yapıldı

DEM Parti Esenler ilçe kongresi yapıldı

DEM Parti Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi Esenler 1. Olağan kongresini  gerçekleştirdi

 

Divan kurulu başkanlığını Safi Erol yaptı. Divan başkanlığına sunulan tek liste ile seçime gidildi.  Kongrede tüm üyelerin oyları ile Yıldız Eren- Mehmet Önal eş başkan seçildi.

Kongrede Eş Başkan seçilen Mehmet Önal:  “Bugünkü hayat şartlarını görüyoruz. Türkiye’yi enflasyonist ortamda yönetmeye çalışıyorlar. Oysa biz emekçiler hepimiz güç birliği yapıp, bu saltanata son vermeliyiz. Bakınız herkes barış diyor ve barışı dillendiriyor. Biz 12 Eylül darbesini unutmayacağız, unutturmayacağız. Bu ülkenin barışını, demokrasisini, kardeşliğini isteyenlere yapılanları, onlara uygulanan faşist baskıları, binlerce insanımızı cezaevlerinde katlettiler, biz onlara bunun hesabını elbette soracağız.”

Önal konuşmasına şöyle devam etti “Biz bu topraklarda Laz’ı, Kürt’ü, Türkü, Çerkez’i yani tüm halklar olarak bir arada barış içinde yaşamak, adaletli bir sistemle yönetilmek istiyoruz. Bizleri korkutmaya kalkışanlara sesleniyorum, “Korkutamadınız, korkmuyoruz, sizin 12 Eylül zindanlarınız, faşizan işkenceleriniz bizleri yıldıramaz. Bizler 12 Eylül öncesi devrim mücadelesi yapan, tam bağımsız Türkiye diyen, Emperyalizme, Siyonizm’e karşı duran ve bu uğurda mücadele yapanların yolun yol eyledik. Biz onların yoldaşlarıyız, bunu korkmadan her yerde haykırıyoruz” dedi. 

İlçe Yönetim Kuruluna seçilen Üyeler: 

DEM Parti Esenler İlçe Başkanı 

Mehmet Önal

İlçe Yönetim Kuruluna Asil

Yıldız Eren, Mehmet Doğan Zinet Yaşar Ercan Kul, Kadriye Yıldız, Ergin Ensevimli, Ferit Elbi, Mahmut Durak, İlhan Demirsaplı

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir