21 Nisan 2024 , Pazar
Anasayfa / Esenler Haberleri / Erdoğan: Esenleri bir kez daha salladı

Erdoğan: Esenleri bir kez daha salladı

 

  Ta 1992 yıllarında Refah Partisin’de siyaset yaptığı   dönemlerden bu yana Esenleri yıkılmaz bir kale gibi gören öylede olan Başbakan Erdoğan Esenler Dörtyol Meydanında yaptığı konuşmada beni bu zamanakadar asla mahçup etmediniz inanıyorumki 12 eylüldede mahçup etmezsiniz”dedi.Yaklaşık 40 dakika Esenler halkına hitap eden Erdoğna konuşmasının ardında Esenler Belediye başkanı M.Teyfik Göksuya büyük kalabalığı oluşturduğundan dolayı teşekkür etti. Saat 14 de miting alanına giren belediye başkanı

 M.Teyfik Göksuya halk  coşkulu bir  tezahurat yapması bir anda  halkın başbakan alanamı girdi sorusunu akıllara getirirken daha sonra Göksunun alana girdiği anlaşıldı.

Haber:Esenlerin Sesi

Saat 15 de alana gelen Başbakan Recep Tayyip  Erdoğan konuşmasında,

hükümetin hep dik durduğunu ve dik durmaya da devam edeceğini belirterek, “Yarın sandıkların ‘evet’le patlamasından sonra ileri demokrasiyle birlikte Türkiye çok daha büyük bir sıçrama yapacak. Şu anda hayır cephesinde CHP var, MHP var, BDP var, TKP var, İP var, çeteler var. Tablo bu. Evet cephesinde kimler var. AK Parti var, Saadet Partisi var, BBP var, Hak-İş var, Memur-Sen var, bağımsız ülkücüler var. İşte bu, bir AK Parti projesi değil. Bu bir millet projesi, milletin projesi.

Pazar günü yapılacak oylamada ya darbe anayasası, ya milletin anayasası” dedi.

CHP ve MHP’nin AK Parti’ye yönelik eleştirilerine değinen Erdoğan, “‘Anayasa Mahkemesi’nin yapısı AK Parti’nin kendini kurtarmasına yönelikmiş.Derken kalabalığın  zaman,zaman,Erdoğanın konuşmasını sloganlarla kesmesi Erdoğanın hoşuna gitti.

 Abdestinden şüphesi olmayanın namazından şüphesi olmaz. Bunlar tezgah bozuluyor diye rahatsız oluyorlar” diye konuştu.

Kamera tartışmalarına da değinen Başbakan Erdoğan, şunları söyledi:

“Şimdi kamera diyorlar. Ey yargı mensupları, siz kamerayla mı gittiniz yargıya. Bize kadar böyle bir şey yoktu da, AK Parti iktidar olunca bu kamera olayı nereden çıktı? İşte şimdi 12 Eylül’le bu kamera şakaları ortadan kalkacak. Millet egemenliğini görecektir. Milletin üstünde bir güç tanımıyoruz.”dedi.Esenler meydanını dolduran kalabalığa hadin bakalım şimdi yarına kadar ulaşabildiğiniz herkese ulaşarak sandığa gitmeleri için gerekeni yapın dedi.Erdoğan konuşmasının ardından konuşmasını yapmak üzere Bağcılara ayrıldı.

Başbakan Erdoğanın Dörtyol Meydanındaki Konuşmasına Esenlerin Genci,Yaşlısı Bayram Seyran demeden sık,sık konuşmasını keserek lehine  slogan attılar.

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğanın Esenler Dörtyol Meydanında düzenlediği mitingde Esenlerin esnafıda büyük ilgi gösterdi.Gazetemizin en dikkatini çeken ise bir zamanlar DSP Esenler ilçe başkanılığını yürüten Çağdaş Tic.LTD Şirketi sahibi Beyaz Eşya Satıcısı Çetin Gürsesin de kendi işyeri katında sık,sık başbakanın konuşmasında alkışla eşlik etmesi dikkat çekti.

Adalet ve Kalkınma Partisi Esenler İlçe teşkilatının mensupları Esenler halkını alana doldurmanın huzuruyla objektiflerimize  bol,bol mutluluk pozları verdiler.Gazetemizin imtiyaz sahibi ve genel yayın yönetmeni Şükrü Şahin  Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğanın Esenlere gelişin’den  ayrılışına kadar adım,adım takip ettti.

Hakkında Site Yöneticisi

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir