21 Nisan 2024 , Pazar
Anasayfa / Esenler Haberleri / Erkan doğduğum şehre hizmet etmek benim için şereftir.

Erkan doğduğum şehre hizmet etmek benim için şereftir.

11 yıldır başarı ile sürdürdüğü Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkârlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü görevin’ den istifa ederek 14 mayıs 2023 pazar gün yapılacak 28.dönem milletvekilliği seçimlerinden artık doğduğum şehrime vefa borcumu ödemem lazım düşüncesi ile Adalet ve Kalkınma Partisi Kırşehir 1 .sıra milletvekili adayı olan Necmettin Erkan aday tanıtım toplantısının ardından Kırşehir’e gelerek seçim ı startını verdi.

Necmettin Erkanın milletvekili adayı olarak şehre gelmesi esnaf, sanatkâr ve ticaret erbabının yanı sıra, diğer hemşerilerini ‘de mutlu etti. Erkanın gelişi esnasında gazetemize kısa açıklamalarda bulunan okuyucularımız “evet biz Kırşehirliler hemşerimiz Necmettin Erkanın bürokrasideki başarılı çalışmalarını yakından takip ediyorduk. Necmettin beyin milletvekili adayı olması kendisinden fazla bizleri heyecanlandırdı” çünkü Necmettin bey bürokraside edindiği tecrübelerinin yansıması Kırşehir’imize olacaktır” ve böylelikle kendisine’ de desteğimiz tamdır “dediler. Millet vekili adayı Necmettin Erkan ise gazetemize kısa bir açıklama yaparak öncelikle doğduğum büyüdüğüm Kırşehirli hemşerilerimizin beni sıcak karşılamaları benim heyecan ve azmimi bin kat daha artırmıştır. Kendilerine gazeteniz aracılığı ile çok teşekkür ediyorum. Evet ben 14 Mayıs’ta yapılacak 28. Dönem Milletvekilliğine doğduğum şehrime hizmet hayalim ile aday ,adayı oldum ve Genel başkanımız ,Cumhurbaşkanımız sayın : Recep Tayyip Erdoğan’ın taktir ve tensipleri ile de aday gösterildim Bu saatten sonra Hem ilimizin hem de ‘Türkiye Yüzyılı’ vizyonunu hayata geçiren kutlu ekibin bir neferi olmak üzere yola çıktım” ha bunun yanında bir heyecanım da “Adalet, cesaret ve imanla harmanlanmış Ahilik teşkilat mensuplarımın esnaf ve sanatkârlarımızın hizmetinde olmaya da devam edeceğimi bütün samimiyetimle ifade etmek isterim” “dedi. Erkan sözlerini şöyle sürdürdü 22 yıllık devlet tecrübesini Kırşehir ve Türkiye’nin büyümesi için verilen mücadeleye aktarmak üzere yola çıktığını geride şu an itibarı ile sayıları 2 milyona yakın esnaf ve sanatkâr ile yaklaşık 1 milyon 500 bin ortağı bulunan 12 bin kooperatife hizmet veren başarılı bir kurum bıraktığını , görev süresi içerisinde güçlü bir yapıya kavuşan kredi ve kefalet kooperatifleri sayesinde geleneksel meslekler başta olmak üzere yüzbinlerce esnaf ve sanatkâr, düşük faizli kredi imkânına kavuştuğunu. Üretim kooperatiflerinin niteliklerinin güçlendirilmesi ve sayılarının artırılması için de önemli projelerin altına imza attığını , ayrıca kadın kooperatiflerinin de çeşitli hibelerle desteklenmesini sağlayan bir altyapı oluşturduğunu ifade etti.

Kırşehir Milletvekili Adayı Necmettin Erkan sözlerine şöyle devam etti. Bunda sonraki tecrübemi doğup büyüdüğüm şehrimin ticari ve sosyal hayatına artı değer katmak olduğunu belirterek bundan sonraki sürecin Esnaf ve sanatkârlar, STK ve vatandaş ziyaretleri sırasında edeceğimiz istişareler sonucu ilimiz ile ilgili öncelikli sorunlarımızı tespit edip amansız ve fakatsız ilimizin ekonomisini güçlendirecek yatırımların önceliklerinin olacağını ifade etti.

Açıklamasının sonunda kendileri için “Anadolu’nun irfan pınarı Kırşehir’e hizmet etmek şereftir” diyen Erkan, “15 Mayıs sabahının tüm ülkemiz gibi Kırşehir’imiz için de, Türkiye Yüzyılının baharı olmasını diliyor, bu amaç için sahada var gücümüzle çalışacağımızın sözünü veriyorum” dedi.

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir