23 Eylül 2023 , Cumartesi
Anasayfa / Esenler Haberleri / Esenler protokolü iftarda bir araya geldi

Esenler protokolü iftarda bir araya geldi

 

Esenler protokolü, Esenler Belediyesi’nin verdiği iftarda bir araya geldi. İftardan sonra bir konuşma yapan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, toplumsal ve siyasi konsensüsle Esenler’in geleceğini inşa etmeye çalıştıklarını söyledi. 

Esenler Belediyesi’nin geleneksel protokol iftar yemeği, Esenler Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. İftar yemeği, Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Belediye Başkan Yardımcıları İl Genel Meclisi Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, İlçe Müftüsü Ali Kara, Kaymakamlık Birim Müdürleri, Belediye Birim Müdürleri, Okul Müdürleri, din görevlileri, spor kulüpleri ve sivil toplum kuruluşlarının başkanları ve mahalle muhtarları başta olmak üzere geniş bir katılımla gerçekleştirildi.İftar yemeğinin ardından bir konuşma yapan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, çeşitli sebeplerle Esenler’in yönetiminin zor olduğunu, başarıya ulaşmak için toplumsal ve siyasi konsensüsün şart olduğunu kaydetti. Toplumsal konsensüsün çok iyi olduğunun altını çizen Göksu, “Siyasi konsensüste zaman zaman günübirlik hesaplar yüzünden sıkıntılar çıkıyor. Siyasetteki kısa süreli kazançlar, topluma uzun vadede kaybettirebilir. Maksadımız bağcıyı dövmek değil, üzüm yemek. Bu toplumun kaderiyle oynayan insanlar olarak bizler çok dikkatli olmalıyız. Hepimiz bu hassasiyetle çalışmalıyız. Toplumsal ve siyasi konsensüsle Esenler’in geleceğini inşa etmeliyiz” dedi.

Esenler kardeşliği tazeledi

21 Ağustos 2010 Cumartesi günü gerçekleştirilen “Dünyanın en uzun ve kalabalık iftar sofrası” projesine de değinen Göksu bu konuda şunları söyledi: “Bu sofra 3 iz bıraktı. Birincisi; sosyolojik olarak binlerce kişi aynı sofrayı paylaşarak Esenler’de kardeşlik, dostluk tazelendi. Binlerce kişinin katıldığı bir etkinlikte hiç kimsenin burnu bile kanamadı. Bu da, gönüller ramazanlaşınca hiçbir problemin olmayacağını ortaya çıkardı. İkincisi; Esenler’in en iyi şekilde tanıtımı yapıldı. 38 televizyon kanalı, bu iftar sofrasını ana haber bülteninde yayınladı. Bir çok televizyon kanalı, canlı yayınlarla etkinliğimizi seyircilerine aktardı. Yazılı ve görsel tüm yerel, ulusal ve hatta uluslar arası medyada yer aldık. Üçüncüsü de; bu etkinliğimizin Esenler’e ekonomik getirisi olacak. Bu tanıtım ve reklam marka isimleri Esenler’e yöneltecek. Nitekim bir çok marka isim, Esenler’de yer aramaya başladı. Esenler’in marka değerini yükseltirseniz her şeyini yükseltirsiniz”.Hizmet mecburiyetimiz var 

 

 

İftarda Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu da bir konuşma yaptı. Yöneticiler olarak Esenler’de her zamankinden daha çok birlik, beraberlik, ahenk ve uyuma ihtiyaç olduğunu söyleyen Madenoğlu, “İlçemizde bu ahenk, uyum var. Bunlar hizmetlere de yansıyor. Biz yöneticiler olarak Esenler’e hizmet görevimiz değil, mecburiyetimiz. Eğitimde, sağlıkta, güvenlikte, altyapıda aklınıza ne gelirse her konuda Esenler’i layık olduğu yere taşımak için herkesin hizmet mecburiyeti var” dedi.

Hakkında Site Yöneticisi

Göz Atın

1xBet Yeni Adresi Giriş 1XBET GÜNCEL GİRİŞ ADRESİ 1 xBet Mobil Giriş Yeni Giriş Adres

1xBet Türkiye Güvenli Giriş Adresi! Content Yeni giriş 1xbet nasıl? Uygulama Mobil Uygulama Günün Her …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir