23 Mayıs 2024 , Perşembe
Anasayfa / Esenler Haberleri / Esenler Rizeliler’den zıpkın gibi cumhuriyet mesajı

Esenler Rizeliler’den zıpkın gibi cumhuriyet mesajı

 

                            Esenler Rizeliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği

Türkiye Cumhuriyetinin oluşumunun lideri unutulmaz lider Mustafa Kemal Atatürk`ün 19 Mayıs 1919`da Samsun`da yaktığı “Kurtuluş ve istiklal” ateşiyle başlayan mücadele, 29 ekim 1923’de  Cumhuriyetin ilanı ile nihai hedefine ulaşmış, böylece Türk milletinin ve devletimizin değişmez  varlığı ebedileşmiştir.

Bu noktada çok özel çıkışlarıyla kurulduğun’dan buyana kendinden oldukça  söz ettiren gazetemizin 2010 enleri seçmedede gelen mail ve mesajlarda ön sırada giden “Esenler Rizeliler   Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma   Derneği” Cumhuriyetimizin  87. Yıldönümünü  Coşkuyla Kutluyor!

 Buna parelel olarak Esenler Rizeliler Sosyal Yardımşalma ve Dayanışma Derneği Kurucu Genel Başkanı Barış Al  Bir  Bayram mesajı yayınladı.Mesajda şu önemli sözlere yer verilmesi dikkat çekti.

Büyük Atatürk`ün 19 Mayıs 1919`da Samsun`da yaktığı “Kurtuluş ve istiklal” meşalesiyle  başlayan  sabırlı,onurlu mücadele neticesinde Türkiye cumhuriyetin ilanı ile nihai hedefine ulaşmış olup  böylece  Türk milletinin ve devletimizin varlığı ebedileşmiştir.

Türkiye Cumhuriyetinin Kurulması için başlatılan  kurtuluş savaşı, milletimizin var olma mücadelesi, cumhuriyetimizin  ise yeniden dirilişinin önemli bir  sembolüdür.

   Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ün “Türk Ulusu`nun Özyapısına ve geleneklerine en uygun yönetim cumhuriyet yönetimidir” sözü, 87 yıl önce kurulan Cumhuriyetimizin anlam ve önemini en güzel biçimde bir kez daha  ortaya koymaktadır.

 Büyük Türk  Milletimizin tüm Dünyaya örnek olan kurtuluş savaşının ardın’dan Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir. Denilerek kurulan Cumhuriyetin 87. yılını  kutluyor bundan 87 yıl önce kurulan Cumhuriyetimizin bekçileri olarak daha nice 87 yıllara götürceğimizin herkesçe  bilinmesini belirtiyor.  Bu büyük günde ” Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu  Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, O’nun kahraman silah arkadaşlarını ve kanlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi Esenler Rizeliler Derneği olarak sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyoruz”.

            

                                                                 Barış AL

                         Esenler Rizeliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma  Derneği

                                                         Kurucu Genel  Başkanı

Hakkında Site Yöneticisi

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir