22 Haziran 2024 , Cumartesi
Anasayfa / Esenler Haberleri / Esenler’de bu gün beş bin çocuk iftarda buluşuyor

Esenler’de bu gün beş bin çocuk iftarda buluşuyor

Her yıl Ramazan ayında birbirinden farklı ve özgün projeleri hayata geçiren Esenler Belediyesi, bu sene de bir birinden farklı etkinliklere imza atıyor. “Geleneği olmayanın geleceği de olmaz” ilkesinden hareketle Esenler’de gelenek oluşturmaya çalışan Esenler Belediyesi geçen sene başlattığı Çocuk İftarı uygulamasına bu sene de devam ediyor.Bu sene ikincisi gerçekleştirilecek Türkiye’nin tek “Çocuk İftarı”na, aralarında bir grup Suriyeli çocuk, yetimler ve engelliler de dâhil yaklaşık 5 bin çocuk ile annesi katılacak. Yeryüzü çocukları ile buluşacak Esenlerli çocuklar, dünyanın çeşitli ülkelerinden yetim çocuklarla buluşarak Ramazan’ın manevi ikliminde aynı masayı paylaşmanın sevincine ortak olacaklar. Güne özel düzenlenecek kültür ve sanat programlarında çocuklar, unutamayacakları bir gün yaşayacaklar. İftar saatinden sonra Karagöz Hacivat gölge oyunları, animasyon, Jonglör, İllüzyonist ve TRT Çocuk Paytak Show’un yanı sıra 80 kişilik Çocuk Semazen ekibi de sahne alacak. Her etkinliğin çocuklar düşünülerek hazırlandığı Çocuk İftarı’nda, keyifli vakit geçirecek çocuklar, iftardan yıllar sonra çocuklarına anlatabilecekleri hatıralarla dönecekler. İftar sonunda çocuklara sürpriz hediyeler de verilecek.

 

 

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir