12 Nisan 2024 , Cuma
Anasayfa / Esenler Haberleri / ESENLER’E 16.500 KİŞİLİK STADYUM

ESENLER’E 16.500 KİŞİLİK STADYUM

ESENLER’E 16.500 KİŞİLİK  STADYUM

Esenler Belediyesi, 16 bin 500 kapasiteli yeni Esenler stadyumu yapıyor. Esenler KemerStadının yeniden projelendirilmesiyle, ilçenin en önemli ihtiyaçlarından biri olan otopark ihtiyacı da çözümlenecek.


 

Spor alanında yaptığı yatırımlara her geçen gün bir yenisini daha ekleyen Esenler Belediyesi, Esenler Kemer Stadyumunun ilçe stadının Fifa normlarına uygun olarak mevcut yerinde yeniden projelendirme çalışmalarına başladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 2012 İstanbul Dünya Spor Başkenti programı kapsamında yapılacak olan yeni stadyum, 16 bin 500 kapasiteli tribüne sahip olacak.

İlçenin en önemli ihtiyaçlarından biri olan otopark ihtiyacı da bu proje kapsamında çözümlenecek ve bin 500 araçlık otopark yapılacak. Proje tamamlandığında; yepyeni yüzüyle Esenler halkının hizmetine sunulacak yeni stadyum, 1000 kişilik tribüne sahip yüzme havuzu, 3 ayrı müsabakanın yapılabileceği kapalı spor salonları, Kültür Meydanı olacak şekilde tasarlanan 2 adet meydan ve rekreasyon alanları, konferans salonu, çok amaçlı salonlar, Eğitim odaları, soyunma odaları, hakem odası vs. tam donanımlı olarakhizmet verecek.

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir