21 Şubat 2024 , Çarşamba
Anasayfa / Esenler Haberleri / Gitti,gördü,geldi.Ve anlattı

Gitti,gördü,geldi.Ve anlattı

GÖKSU,  GAZZE’Yİ ANLATTI:    Gazze’de yaşanan insanlık dramını dünyaya aktarmak amacıyla TDBB heyeti birlikte yola çıkan ancak Mısır’ın müdahalesi nedeniyle Refah sınır kapısından tek başına geçerek Gazze’ye ulaşan Esenler Belediye Başkanı Göksu, “Gazze’de her evde bir şehit var; ama baskı ve sıkıntılara rağmen Gazzelilerin yüzlerinde gülümseme ve umut hiç eksik olmuyor ” dedi.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) heyeti ile birlikte Gazze Şeridi’ndeki yardım imkânlarını araştırmak, yaşanan insanlık dramını dünyaya aktarmak ve kardeş belediyeleri ziyaret etmek amacıyla Filistin’e giden; ancak Mısır’ın engellemesi nedeniyle tek başına Gazze’ye girebilmeyi başaran Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu,  yaşadıklarını kamuoyuyla paylaştı.TDBB Heyetinden AK Parti Denizli Milletvekili Nihat Zeybekçi, TDBB Başkanvekili ve Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Beykoz Belediye başkanı Yücel Çelikbilek ile birlikte yurda dönen ve Atatürk Havalimanı VIP Salonu’nda düzenlenen bir basın toplantısında Gazze ile ilgili izlenimlerini anlatan Başkan Göksu, “Gazze’de her evde bir şehit var” dedi. Gazze’de yardım imkânlarını araştırmak amacıyla hep birlikte Refah sınır kapısından Gazze’ye ulaşmayı hedeflediklerini söyleyen Göksu, sadece kendisinin Gazze’ye girişine izin verildiğini belirtti. Gazze’de  çok karışık duygular yaşadığını belirten Göksu, “Gazze’ye girdiğimizde bizi çok coşkulu ve kalabalık bir ekip karşıladı. Bizleri adeta bağırlarına bastılar”  dedi. Gazze’de içler acısı bir manzarayla karşılaştığını ifade eden Göksu,  “45 kilometre uzunluğunda, 1 milyon 700 bin nüfusu olan ve 25 belediyesi olan bu anlamlı şehir 24 saat, İsrail zeplinleri tarafından kameralarla izleniyor. Üzerlerine sürekli bombalar yağıyor” dedi.

Onurlu bir yaşam mücadelesi veriyorlar

Gazze halkının her şeye rağmen hayata umutla baktığını dile getiren Göksu, “Halk her şeye rağmen bağımsızlık ve özgürlüğüne çok düşkün. Şehirde elektrik, su ve yakacak yok. Adeta bir köy görüntüsü içerisinde. Her evde bir şehit var. Ama baskı ve sıkıntılara rağmen yüzlerinde gülümseme ve umut hiç eksik olmuyor” diye konuştu.

Gazzelilerin Türk milletini çok sevdiğini ifade eden Göksu, konuşmasına şöyle devam etti:

“ Türk milletini çok seviyorlar. Bölgelere gerekli yardımları ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bütün zorluklara rağmen onurlu bir yaşam veriyorlar. Bizler TDBB olarak buralara daha çok bağlandık. Artık burayla sıkı bir bağımız var. Heyetimizden kalan arkadaşlara çok üzüldük ama kısmen de olsa Gazze halkına ulaştığımız için çok mutlu olduk.”

Yine Gazze’ye gideceğiz

Yurda dönen heyet üyelerinden, AK Parti Denizli Milletvekili Nihat Zeybekçi, TTDB Başkanvekili ve Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın da toplantıda yaptıkları konuşmada,  Gazze’ye tekrar gideceklerini söylediler.

TBMM mensubu olarak diplomatik pasaport taşımasına  rağmen  kötü  bir uygulamaya maruz kaldıklarını ifade eden AK Parti Denizli Milletvekili Nihat Zeybekçi, “ Bunun Mısır’a yakışmadığını düşünüyoruz.” dedi. Bir gazetecinin, “Mısır hükümetinin heyette bulunan ve Gazze’ye geçişlerine izin verilmeyen 5 kişi için gerekçesi ne oldu-” şeklindeki sorusuna da yanıt veren Zeybekçi, hiçbir neden gösterilmediğini, ama Ankara’da hükümetler nezdinde konunun takipçisi olacaklarını belirtti.

 

 

 

 

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

İftiracılara yargıdan tokat gibi cevap

Gazetemizin imtiyaz sahibi ve Esenler Esnaf ve Sanatkarlar odası başkanı Şükrü ŞAHİN hakkında mesnetsiz atılan …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir